X
středa 5. 6.
SUNNBRELLA + KAROLÍNA BERANOVÁ
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Palác Akropolis rozpulzují kytary, barvy a psychedelie. Vystoupí nadžánrová kapela Sunnbrella a tuzemská hudebnice Karolína Beranová se svou kapelou.

Sunbrella

Multinárodní a multižánrová kapela. Jméno Sunnbrella propojuje umělce z Česka, Kanady nebo Anglie. V jejím čele stojí hudebník David Žbirka, který má na kontě mimo jiné i několik Cen Anděl. Debutové dlouhohrající album Heartworn v čele s hitem Fever Dream patří k nejzajímavějším (částečně) tuzemským nahrávkám, co loni vyšly. Shoegaze melancholii zde doplňují svěží dreampopový sound a ozvěny devadesátkových rave parties. O neodolatelnosti živých koncertů Sunnbrella se české publikum přesvědčilo třeba na minulém ročníku festivalu Pop Messe v Brně. Nyní se skupina chystá do Prahy, v Paláci Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Karolína Beranová

Oheň, něha a sebevědomí. Karolína Beranová je obrovský talent, který mnoho lidí dosud neobjevilo. Řadí se mezi mladé české písničkářky s osobitým zvukem i stylem, opakovaně na sebe upozorňuje díky poutavým koncertům – například jako předskokanka slovenských Tolstoys. Kombinace citlivých akustických písní a psychedelických indiepopových hymen vynikala už na předloňském EP please be gentle. Teď Karolína s kapelou pracuje na debutovém albu. Skladby z něj zazní už na pražské červnové show.

Večer završí afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.


X