X
čtvrtek 22. 6.
IAMYANK /HU - Hudební rezidence 22-26.6.
17:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Několik dnů stráví maďarský hudebník Iamyank v Paláci Akropolis usilovnou přípravou své nové show ve spolupráci s technickým personálem našeho klubu. Výsledek této hudební rezidence vám poprvé představíme 25. 6. v našem Velkém Sále.

Iamyank je neustále překvapující umělec a producent,který vždy umí ohromit a stále přichází s novými tvůrčími postupy.. Od elektronické hudby přes klasiku až po temný post-metal a kinematografický noise-ambient.

„Blast beaty, ničivý bas a nekonečné elektronické vlny. Dokonalý hukot, který ukazuje, jak těžká hudba může být v experimentálním smyslu.“ – Under the Radar UK

„Tato síla ti doslova vezme dech.“ – f21.hu

„Půl hodiny mikro-zázraků.“ – Telekom Electronic Beats

„Behold, žádný nástroj mu není cizí, je neobyčejným skladatelem.“ – KERET

„Jeden z nejrychleji se prosazujících skladatelů a producentů.“ – HVG.hu

Po deseti letech hraní na bicí v ska kapelách se iamyank rozhodl studovat produkci hudby na nejprestižnější elektronické hudební škole, imPro. Dnes je sám hlavním učitelem na této škole. Svou kariéru začal jako DJ a remixér, ale rychle se prosadil vydáním svého prvního EP Cold Summer v roce 2013 a následným úspěchem s EP City of Nobody v roce 2014. Jeho třetí EP Lost Sounds z roku 2015 bylo propojeno se vzrušující adventurou Adventures of Poco Eco, která získala mezinárodní ocenění jak pro hru, tak pro hudbu.

V roce 2016 vydal své první plnohodnotné album Hiraeth, které bylo důležitým milníkem v jeho kariéře. Postupně začal experimentovat s ambientní hudbou a k propagaci alba začal vystupovat se tříčlennou skupinou. Jejich koncerty se staly nedílnou součástí všech významných hudebních festivalů v Maďarsku a procestovali i Polsko. V roce 2019 byl požádán, aby složil hymnu pro festival Valley of Arts společně s Veronikou Harcsou, světoznámou jazzovou zpěvačkou. Také dostal příležitost skládat pro velký orchestr na hlavní scéně. Vystoupil v Paláci umění v Budapešti společně s Lubomyrem Melnykem a nahrál živé album pro klavír a smyčce na festivalu CAFe Budapest. Jeho skladby se objevily v seriálu Aranyélet od HBO, složil konečnou znělku pro seriál Besú

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury.


X