X
středa 7. 6.
ALTIN GÜN /TR /NL
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Kapela ALTIN GÜN nominovaná na cenu Grammy, se vrací do Prahy s novým studiovým albem Ašk. Další sbírka přetvořených anatolských lidových písniček v podání tureckého psych-folkového inovátora zazní naživo v Paláci Akropolis. Merve Daşdemir (zpěv a klávesy), Erdinç Ecevit (zpěv a klávesy), ALTIN GÜN jsou: Thijs Elzinga (kytara), Jasper Verhulst (basa), Daniel Smienk (bicí), Chris Bruining (perkuse).

Altın Gün pochází z Amsterdamu a členové kapely mají různé kulturní kořeny. Kapela již více než pět let oslovuje fanoušky po celém světě svým nezapomenutelným fúzováním hudby. Kombinuje psychedelický rock, deep funk, synthpop, cosmic reggae a další žánry s bohatými a neuvěřitelně pestrými tradicemi anatolské a turecké lidové hudby. Jejich debutové album On (2018) rychle nasbíralo fanoušky po celém světě a o rok později získala kapela prestižní nominaci na cenu GRAMMY® v kategorii „Nejlepší světové album“ s druhým albem Gece (2019). Po dvou letech nahrávání během pandemie a vydání alb Âlem a Yol (2021) nahráli členové kapely Altın Gün nové, tentokrát živé album s názvem Aşk. Toto album ukazuje, že Altın Gün se vzdaluje od elektronického zvuku nahrávek z domova, které jsou plné syntezátorů, aby zachytil veškerou nakažlivou sílu a naléhavost slavných živých vystoupení kapely. Aşk (2023) tak znamená nový začátek pro kapelu, která je připravena opět vyrazit na světové turné. Deset inovativních skladeb na albu Aşk, nahrávaných pomocí vintage zařízení a technik, představuje vizionářské nové interpretace tradičních tureckých lidových písní a ukazuje, jak tyto starobylé písně jsou stále rozonantní a připravené k reinterpretaci. Altin Gün se ani zde nevzdávají anatolského folk-rockového zvuku 70. let, který charakterizoval jejich první dvě alba. Proslavení svými závratně hypnotickými živými vystoupeními, Altın Gün zazářili na hudebních pódiích celého světa, včetně vyprodaných koncertů na turné v Severní Americe, Evropě a Velké Británii, spolu s úžasnými vystoupeními na předních mezinárodních festivalech, jako jsou Coachella (USA), Lowlands (NL), Primavera Sound (SP), Fuji Rock (JP) a Iceland Airwaves (IS), abychom jmenovali jen několik“ „Altın Gün nás potěšil svými anatolskými zvuky a přenesl nás do dalších destinací, kde je pravděpodobně stejné teplo, jaké bylo cítit na tanečním parketu“- Grapevine IS. „Surová virtuosita, která okamžitě dostává publikum do varu.“ – 3voor12 vpro „Podobně jako Gorillaz, Altın Gün vytváří své nepravděpodobné hudební fúze pro radost z hudby, spíše než pro hodnotu umělecké tvorby“ – Pitchfork.

Dlouho očekávané nové album Aşk vyšlo 31. března.

Tuto akci podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


X