X
čtvrtek 27. 10.
ALICE MERTON /CAN/DE + host ►AIKO
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Kanadsko-německá zpěvačka a textařka Alice Merton je spoluautorkou všech patnácti písní alba S.I.D.E.S., které vyšlo v červnu. Alice se svým talentem, jedinečným přirozeným hlasem a songy plnými upřímných osobních zpovědí vystupuje z komfortní zóny a dává posluchačům kus sama sebe. Nemá ráda kompromisy a nebojí se experimentovat. Její songy mají často efekt okamžité návykovosti. Svou osobitou směs rocku a popu přiveze Alice do Prahy 27. října 2022 v rámci Alice Merton’s S.I.D.E.S. tour.

Hudební styl Alice Merton na albu S.I.D.E.S. se od debutové desky s názvem „MINT“ odvážně posunul. Zvukově je temnější, čerpá z moderního popu, alt-rocku a dalších drsnějších zvuků, jeho témata jsou hlubší a introspektivnější, ale s podtónem naděje. Síla hlasu Alice je nezaměnitelná, nyní je ale v jejím vynikajícím projevu nepochybně znát ještě větší vášeň a postoj. Alice se podílela na produkci nahrávky a je spoluautorkou všech patnácti písní, které se na albu objevují. Mezi další významné spolupracovníky patří Koz (Dua Lipa), Jonny Coffer (Beyoncé, Ellie Goulding) a Jennifer Decilveo (Anne-Marie, Andra Day). Alice Merton dodává: „Poslední roky byly pro každého tak či onak náročné. Někteří ztratili přátele, rodinu, poprvé za dobu, co jsem naživu, byla prosazena omezení a duševní síla každého z nás byla testována do krajních limitů. S.I.D.E.S. vypráví můj příběh o tom, jak jsem ty uplynulé roky prožívala. Je to shrnutí vzestupů a mnoha pádů, psychických výzev, kterým jsem čelila, a jakéhosi uvědomění si, že příběh bude mít vždycky i druhou stránku – otázkou je jen, jak a kdy se k ní dostanete.“

„Nemám žádné kořeny, ale můj domov nebyl nikdy na zemi,“ zpívá ve skladbě No Roots, hymně pro všechny nomády světa, kteří se necítí nikde doma. Neodolatelně chytlavý poprockový hit shrnuje dosavadní život Alice Merton – narodila se v Německu, žila postupně v Kanadě, Spojených státech, Francii a dnes má sídlo v Berlíně. „Já nevím, kde je můj domov, nevím, kde jsou mé kořeny,“ tvrdí zpěvačka, která si prý už nedokáže vzpomenout, kolikrát se stěhovala.

Vystudovala klasickou hudbu, prošla Popakademií v Mannheimu a EP „No Roots“ je jejím prvním zásekem na mezinárodní scéně. Naprostou tvůrčí svobodu si udržela založením labelu Paper Plane Records, kde v roce 2019 vydala úspěšné debutové album „MINT“, které jí dostalo do TOP 10 v Evropě. Vydala zde také své letošní album S.I.D.E.S., které bylo zveřejněno v červnu.

Aiko

Zasněné tóny, neony, energické vystoupení a ojedinělá atmosféra. To je Aiko. Narozená v Moskvě, vyrůstající v Čechách a v současné době působící v Londýně, Aiko je zajímavou směsí kultur a vlivů. Dosavadní úspěchy: V roce 2018 vydala své debutové, eponymní EP “AIKO”. V roce 2020 vydává své první album s názvem “Expiration date”. Úspěšné singly“Power” a “Daughter of the Sun”ji přinesly spolupráci se Spotify, kdy se v projektu Equal stala první tváří za CZ/SK a při té příležitosti se objevila Times Square Billboardu. Dále spolupracuje s L’Occitane, Red Bull či Converse. Její videoklipy vysílá hudební televize Óčko a hrají je zahraniční i tuzemská rádia jako Kerrang!Radio, Fubar Radio, Radio 1, Fajn Rádio, Radio Kraków, Tide Radio a Expres FM. Debut byl velmi kladně oceněn hudebními kritiky a svou popularitu získala Aiko i v médiích jako Elle, Harpers Bazaar, Fullmoon Magazine a mnohých dalších.

Aiko je zkušenou performerkou. Vystupovala na prestižních zahraničních festivalech – Sziget, Waves Vienna, nebo supportovala umělcům jako Tamino, Black Honey či Lauren Ruth Ward.

Web: https://aiko-music.com IG: https://www.instagram.com/aikomakesmusic/ Spotify: https://open.spotify.com/…7dfwyD6KL2zP FB: https://www.facebook.com/…aShirmanova/ YT: https://www.youtube.com/…PTkaqYZGoLhg


X