X
neděle 18. 4.
MANI(E)FEST ► SUFJÁN MASSALEMA + DARINA ALSTER
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Mani(e)fest je o skrytých půvabech zákoutích lidského já, které se jako dítě ve stavu údivu vystavuje zvědavým pohledům přihlížejících. Žijeme v době, kdy jsme zavření, často osamělí, bez možnosti přirozené interakce setkávání. Přesto chceme ostatním říci, kdo jsme, co prožíváme, o čem přemýšlíme. Je to svého druhu mánie a manifest zároveň. Mánie, která nemůže být nikdy potlačena. Večery se konají po dramaturgickým patronátem Barbory Baronové.

20:00 – 21:00 / Sufján Massalema + Darina Alster

SUFJÁN MASSALEMA: Slam poetry tváří tvář prázdnému publiku Slam poetry je žánr performativní poezie na prahu čtené literatury a divadla. Žánr jako takový je svázán minimem pravidel a v okamžiku, kdy performer přijde před lidi na pódium, může dělat a tvořit téměř cokoliv tak dlouho, dokud k tomu používá pouze své vlastní tělo. Může však slam poetry probíhat bez diváků a bez zpětného ohlasu? A je vůbec slam poetry bez lidí stále slam poetry?

DARINA ALSTER: Poststructural meta-body self in postcontemporary times in lost times self in culture ocean of me (text PXS) Darina Alster je vizuální umělkyně, performerka, publicistka a pedagožka. Žije a pracuje v Praze. Od roku 2016 pečuje o pražskou sekci skupiny Mothers Artlovers. Od jara 2019 vede společně s Kateřinou Olivovou studio Nových Médií 2 na pražské Akademii Výtvarných Umění


X