čtvrtek 20. 12.
VÁNOČNÍ KOLEKCE PALÁCE AKROPOLIS - LENKA DUSILOVÁ, KAPITÁN DEMO, JABLKOŇ, THOM ARTWAY, NINA ROSA /SK, HM... A STEREO NAKED /NZ/D
19:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Vánoční besídka s našimi oblíbenými muzikanty.

Vystoupí Lenka Dusilová, Kapitán Demo, Thom Artway, Jablkoň, Nina Rosa /SK, Bára Zmeková, skupina Hm… a Stereo Naked /Fr/NZ

Vánoční nálada, dobrá hudba a tombola plná dárků.

Večerem vás provede Marek Doubrava a skupina Hm…

Lenka Dusilová:

ikona odvážného, novátorského popu, kterou si publikum hlídá na každém kroku. Během sólového vystoupení experimentuje s loop machine, hráčskou erudicí a vokálními technikami.

Kapitán Demo:

thrash rap, italo disco, knedlo vexlo muzikálno… Jakou koledu si asi připraví na náš večírek Kapitán Demo?!

Jablkoň:

„Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem“. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Jak by se dalo předpokládat, tentokrát zazní hlavně skladby z jejich vánočního alba „Hovada Boží“

Thom Artway:

Jednu z jeho prvních písniček znáte možná z filmu „Křídla Vánoc“. Za své debutové album Hedgehog získal dvě ceny Anděl a s novou deskou se mu dokonce povedlo překročit vlastní stín.

Bára Zmeková:

mladou písničkářku najdete někde mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Momentálně dokončuje nové album Lunaves, které vyjde v únoru 2019. Těšte se na Báru u piana a její Koledu!

Nina Rosa:

kapelu pojmenovala zpěvačka Nina Marinová podle svého top fanouška – svojí babičky. Swing, folk, world-music, pro housle, akordeon, kytaru a zpěv. Kapela nominovaná na Radio Head Awards si vás jednoduše omotá kolem prstu.

Hm…

mají kořeny na pražské rockové scéně devadesátých let a její zakládající člen Marek Doubrava hrál původně s Tata Bojs. Do své hudby na pomezí alternativního rocku a folku často zhudebňují texty básníků, ať už českých (František Hrubín, Josef Kainar) či překladových (Jean-Arthur Rimbaud, Guillaume Apollinaire).

Stereo Naked:

Víte, co se stalo, když potkala francouzská zpěvačka Julia Zech v Německu novozélandského baviče a hudebníka Pierce Blacka? Vzniklo hudební duo Stereo Naked. American roots a indie pop, jódlování, bluegrass, kontrabas i banjo. Ať už se venku děje cokoliv, jejich koncert Vám dá pocit, že svět je úplně v pořádku.


 
Doporučujeme