zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Teatr Novogo Fronta ► Fuga Času
20/09/2009 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Fuga je jak známo vícehlasá, zpravidla třídílná polyfonní skladba podle přísných kontrapunktických pravidel o jednom nebo více tématech kde si střídající se hlasy postupně vyměňují hlavní téma melodie.

Tvůrci inscenace vycházejí ze struktury hudebního díla a specifickým způsobem ji transformují do divadelního tvaru. Tento postup je v divadelní oblasti zcela ojedinělým a jeho využití odkazuje k novátorské povaze tvorby souboru Teatr Novogo Fronta.

Sledujeme hlavní postavu příběhu, muže jménem Anselm ve věku 32let, který trpí tzv. dissociativní amnézií. Hlavním rysem této choroby je ztráta paměti, týkající se obvykle důležitých událostí. Tato amnézie se soustřeďuje převážně na traumatické události, které si pacient v bdělém stavu nemůže vybavit. Řeší tuto situaci zdánlivě účelným odcestováním z domova. Přijímá novou identitu s překvapujícím stupněm úplnosti. I když má pacient po tuto dobu amnézii, nezávislému pozorovateli se jeho chování jeví jako normální.

Příběh Anselma je vyprávěn ze dvou kontrapunktických rovin, přesně podle pravidel fugy. Jako diváci se nejdříve nacházíme uvnitř Anselma a snažíme se rozpomenout, co se vlastně stalo a poté jsme svědky toho, jak na Anselmovo chování reaguje okolí. Pomocí filmových projekcí a zvuků se společně s Anselmem noříme do hlubin jeho mysli a snažíme se z útržků paměti vypátrat původ jeho stávající situace. Tyto fragmentární útržky hlavního tématu pak stupňují celý příběh k jeho rozuzlení, závěru, kde se odehraje celé hlavní téma a my jako diváci jsme součástí Anselmova prozření.

Představení je uváděno v anglickém jazyce.

Představení probíhá v dramaturgické spolupráci s II. Mezinárodním festivalem Nultý Bod.

Teatr Novogo Fronta - Fuga časuTeatr Novogo Fronta - Fuga časuTeatr Novogo Fronta - Fuga časuTeatr Novogo Fronta - Fuga času
Teatr Novogo Fronta - Fuga času (autor: Dimír ŠŤASTNÝ)
Img_0016_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Judita Brodska
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.