zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Midnight Session

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
další akce
Waltari (FIN) + Egotrip
14/05/2010 19:15, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Stálice finské hudební scény, skupina Waltari se počátkem května rozjede se svým novým albem Below Zero na turné. A nebyli by to Waltari, kdyby při plánování koncertní trasy zapomněli na početné tuzemské publikum. To se svých milovaných seveřanů tentokrát dočká hned čtyřikrát. Jako první bude Waltari hostit 12.5. písecké Divadlo Pod čarou, o den později se jich dočkají brněnští posluchači v Semilassu. V pátek 14. května se kapela vrátí na pódium Paláce Akropolis v Praze, odkud se následující den přesune na závěrečný koncert do plzeňské Šeříkovky.

Waltari, kteří prosluli strhujícím mixem zdánlivě neslučitelných žánrů a živelnými koncerty, vznikli v roce 1986. A't je to dílem finské přírody či pověstnou druhou mízou, bezmála čtvrtstoletí by téhle partě ale nikdo nehádal. Do dnešního dne vydali jedenáct studiových alb a tři kompilace, koncertovali bezmála po celém světě, spolupracovali s Finským národním baletem i řadou symfonických orchestrů… Přesto nebo právě proto, jak dokazuje i jejich poslední nahrávka Below Zero, jsou Waltari stále ve výtečné formě.

S humorem a nadsázkou jim vlastní vás tak v květnu opět provedou svým světem plným kontrastů, kde se nakažlivý optimismus snoubí se severskou melancholií a kde si metal podává ruku s popem, rockem, technem či dokonce s etnem. To vše s takovým nasazením a vervou, kterou by jim mohla závidět leckterá o generaci mladší kapela.

Hostem na všech čtyřech koncertech jim budou čeští Egotrip, kteří představí své aktuální EP Naposled.

V tu samou dobu, kdy budou Waltari brázdit zdejší kluby, by se na českém trhu mělo objevit zbrusu nové sólové album jejich frontmana Kärtsyho Hatakky. Novinka ponese s největší pravděpodobností název Duty Freedom a jak potvdil nejen lednový promo koncert v Chapeau Rouge ale nově i pilotní singl Running Away, tato deska nabídne Hatakkovu popovější „tvář“.

WALTARI – KONCERTY V ČR 2010: Host: Egotrip

12.5.PÍSEK / DIVADLO POD ČAROU 13.5.BRNO / SEMILASSO 14.5.PRAHA / PALÁC AKROPOLIS 15.5.PLZEŇ / ŠEŘÍKOVKA

Více info na /…arimusic.com

Waltari (autor: Okko Oinonen, Jörg Stanzick)
Waltari2009_belowzero_web_event
 
Midnight Session. Vedoucí projektu: Cyril Hořánek
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.