zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
HAROLD BUDD /USA + ROBIN GUTHRIE /UK, host Irena a Vojtěch Havlovi /CZ
25/05/2013 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Legendární dvojici hudebníků Harold Budd + Robin Guthrie doplní naše domácí ikona na poli akustické ambientní hudby Irena a Vojtěch Havlovi ve speciální klavírním vystoupení.

Na pozvání průběžného festivalu Music Infinity dorazí v sobotu 25. května do Paláce Akropolis americký avantgardní skladatel, básník, klavírista a klasik ambientu Harold Budd. Doprovázet ho bude jeho stálý spolupracovník Robin Guthrie, zakladatel britských experimentátorů Cocteau Twins. Českým posluchačům tak poprvé naživo představí svoji vizi ambientní hudby, v níž se proplétají Guthrieho kytarové plochy se zvukem Buddova modifikovaného klavíru. Jeden z nejvýraznějších skladatelů avantgardní hudby posledních padesáti let, Harold Budd, se s hudebníkem Robinem Guthriem poprvé potkal v polovině osmdesátých let. Bylo to tehdy při společné session právě s triem Cocteau Twins, ze které vzniklo i společné album The Moon and the Melodies. Znovu se pak jejich cesty spojily před deseti lety na soundtracku k filmovému dramatu Gregga Arakiho, Mysterious Skin. Ačkoliv tehdy bezmála sedmdesátiletý veterán Budd už ohlásil konec své hudební kariéry, Guthrie ho nakonec přesvědčil k jejímu pokračování a výsledkem byla alba After The Night Falls a Before The Day Break vydaná v roce 2007 na značce Darla Records. Před dvěma lety pak oba pánové připravili ještě čtvrtý společný počin nazvaný Bordeaux, na němž snivé kytarové plochy a minimalistický klavír kouzlí úžasný emotivní ambient.

Jako další hudební lahůdka toto výjimečného večera Music Infinity se potvrdilo exkluzivní klavírní vystoupení domácí hudební dvojice Irena a Vojtěch Havlovi. Tito naší světoznámí hudební skladatelé a multiinstrumentalisté se proslavili hlavně coby hráči na starobylý smyčcový nástroj Viola De Gamba. Společně vydali na 14 autorských CDs a na mnoha dalších spolupracovali. Zároveň však komponují hudbu k filmům, divadelním nebo tanečním představením. Havlovi vystupovali ve více než 30 zemích světa a spolupracovali na mnoha mezinárodních multimediálních projektech. Tentokrát se představí coby klavíristé a tento večer zazní v premiéře jejich skladby pro sólové piano a společné kompozice pro 4ruční piano.

Harold Budd + Robin GuthrieHarold BuddHarold BuddVojtech a Irena HavloviVojtech a Irena Havlovi
Harold Budd + Robin Guthrie
Budd___guthrie_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.