zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Chinese Man /FR + Larika /CZ
28/05/2010 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Do 30.4. vstupné 230 Kč!

4 ruce, 2 turntablisti.. to je prvotřídní instrumentální hip hop z Francie. Objev renomovaného festivalu Primtemps de Bourges, ze kterého se stal mezinárodně vyhledávaný projekt . Akrobati s gramofony High Ku a Ze Mateo neboli duo Chinese Man kuchtí svoje originální skladby z fragmentů funku, dubu nebo globální taneční hudby a vrací do hip hopu rozverné míchání stylů a nadhled. Výsledkem je hip hop, kterému nevládnou peníze, ale groove.

Skladba I´ve got that Tune z jejich debutového alba, byla použitá do reklamy na Mercedes, nový singl Ordinary Man se držel velmi dobře v hitparádě Radia 1.

Zapomeňte na chvíli na rapová klišé z televize, duo High Ku a Ze Mateo vrací hip hop ke kořenům, do časů kdy to ještě byla disciplína postavená na rafinovaném slepování rytmů a melodií z nejrůznějších zdrojů.

Kolektiv Chinese Man vznikl v roce 2004 jako volné sdružení hiphopových producentů, kteří vyznávají stejnou hudební filosofii. Podle ní je třeba obnovit vládu funkového groove nad světem a vrátit do klubové hudby divoké míchání stylů a žánrů. High Ku a Ze Mateo společně s beatmakery jménem Sly a Leo Le Bug debutovali o rok později vinylovým EP Pandi Groove, na které o rok později navázali dalšími čtyřpísňovými kolekcemi The Bunni Groove a The Indi Groove. První jmenované obsahovalo i skladbu I've Got That Tune, do níž Chinese Man vysamplovali jazzovou klasiku z 30. let Hummin' to Myself. Úspěch na sebe nedal dlouho čekat, chytlavé groove zaznělo v několika televizních reklamách a stal se z něho klubový hit.

Chinese Man jsou vinyloví maniaci, nicméně svoje skladby posbírali i na CD kompilace – The Groove Sessions Volume 1 a The Groove Sessions Volume 2, jež vyšla vloni. Průběžně koncertují a jejich energickou živou show už ocenili posluchači od americké Kalifornie, západní Evropy až po Indii. Mezi jejich fanoušky jsou třeba Luke Vibert, DJ Vadim, Bonobo nebo DJ Q-Bert.

Chinese Man diskografie: The Pandi Groove EP (12", Chinese Man Records, 2005) The Bunni Groove EP (12", EP, Chinese Man Records, 2006) The Indi Groove EP (12", Chinese Man Records, 2006) The Groove Sessions Volume 1 : 2004–2007 (CD, 2×LP, Chinese Man Records, 2007) Hong Kong Dragon Speaking (12", Chineses Man Records, 2009) The Groove Sessions Vol.2 (CD, Chineses Man Records, 2009)

Za českou stranu se představí kapela Larika. Její počátky sahají do léta roku 2008, kdy se dala dohromady skupina členů skupin Fast Food Orchestra, Basta Fidel a MaleeDivy. Cílem této pestré sestavy je vytvořit originální projekt, rezonující v podmanivém stylu rocksteady, založený na silných melodických linkách a charakteristický výraznou kytarovou a vokální sekcí. Klubovému publiku se Larika poprvé živě představila v únoru 2009, v listopadu pak debutovala singlem pojmenovaným „3 pieces“

Larika jsou: Terka – zpěv (MaleeDivy) Péťa – zpěv (MaleeDivy) Dorka – zpěv (MaleeDivy) Fany – kytara (dříve Basta Fidel) Kryštof – kytara Basáček – baskytara (dříve Fast Food) Martin – trubka (dříve Fast Food) Bibis – bicí (Basta Fidel)

Chinese ManLarikaLarikaLarikaChinese Man
Chinese Man
10_05_28_chinesmann_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.