zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Midnight Session

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
United Islands Reloaded ► ORKA (FO)
14/05/2011 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

V rámci série United Islands Reloaded, která do pražských klubů přiváží výběr úspěšných interpretů minulých ročníků festivalu United Islands, se 14. května v Paláci Akropolis uskuteční jedinečný koncert objevu severské alternativní scény, skupiny ORKA. Do Prahy přijede představit své nové album Oro! Jako support vystoupí djské duo MRC Riddims, pod kterým se skrývají známí producenti The Oktopus & Merc!

Orka vznikla v roce 2005 na jedné malé farmě na Faerských ostrovech, kde členové kapely strávili prázdniny tím, že si stavěli vlastní nástroje z vyplaveného mořského odpadu a nepoužívaných věcí na farmě. Vznikly tak nástroje z barelů, cirkulárky nebo kůlů z plotu. První koncert se konal již na Silvestra roku 2005 a v roce 2007 vydali debutové, kritiky velmi dobře přijaté album Livandi oyða. S novým albem se Orka vydala na turné a hned v roce 2008 přijala velmi prestižní nabídku na týdenním účinkování na Trans Musicales 2008 s Yann Tiersenem, kterého čeští fanoušci velmi dobře znají. V roce 2009 byla Orka nominována na Nordic Council Music Award 2009
a v roce 2010 zvítězili na Liet, což je mezinárodní festival evropských menšinových jazyků. V roce 2009 úspěšně vystoupily na United islands, kde se staly jednou z hlavních hvězd festivalu. „Orka patří mezi nejpozoruhodnější objevy United Islands. Na kapelu, která hraje na kombinaci vlastních, industriálních hudebních nástrojů nás nasměroval Yann Tiersen díky pozvání na jejich společné vystoupení na Les Trans před 3 lety. Orka za barely, bruskami a dalšími nečekanými hudebními nástroji jsme viděli s jedinečným zpěvákem, který nemohl být v roce 2009 na United Islands, ale teď se do kapely vrátil. V sobotu je v Paláci Akropolis, na co se těšit!“ dodává organizátor festivalu David Gaydečka. To, že šlo o výjimečné vystoupení, potvrzují i slova frontmana Jense L. Thomsena, který na festival United Islands vzpomíná jako na nejlepší koncert, který zažili. Na své zastávce v Praze bude kapela nahrávat i materiál pro další desku.

Orka patří mezi ikony Evropské alternativní scény a mnohými je označována jako severští Einstürznde Neubauten. Pro spolupráci na novém albu Óró se rozhodli pro známého producenta Oktopuse (Dälek, Ipecac), který v minulosti již Prahu navštívil a zpěváka Ólavur Jákupssona. Album Óró bude vydáno 4. dubna a po něm se Orka vydá na evropské turné, na kterém album představí. Anglický magazín Clash Music Orku popsal výstižně: „Je to jednoduše jeden z nejosobitějších a nejzajímavějších projektů, který se po dlouhé době objevil.“

Pod projektem MRC Riddims, který vystoupí jako support kapely Orka, se ukrývá producentské a dj duo Oktopus (dälek) a Merc (Ifwhen & All Natural Lemon & Lime Flavors). Oktopus si letos dal pauzu v projektu dälek, ve kterém působí společně s MC Dälekem a tvoří společně s Mercem v rámci projektu MRC Riddmis. Jejich skladby si můžete zdarma stáhnout na jejich webu. V jejich tvorbě je slyšet široké pole vlivů od jamajských rytmů až po současný dubstep, tvoří bez ohledu na žánry a jejich škatulky. Jejich show, na kterou se můžete těšit už teď, bude velmi rozmanitá a zábavná a uslyšíte směs vlastních remixů, hip hopu, tanečních melodií a scratchů.

Nové album Orka představí 14. Května v Paláci Akropolis, tak si tuto jedinečnou podívanou nenechte ujít! Koncert se uskuteční v rámci série United Islands Reloaded, která představuje objevy minulých ročníků festivalu United Islands na klubových koncertech.

www.unitedislands.cz

Vstupenky k dostání v síti Ticketstream a v kavárně Paláce Akropolis. Cena vstupenek se bude postupně zvyšovat. Včasný nákup 290 Kč, později za 350 Kč a za 400 Kč včetně poplatků v den koncertu.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat na barbora.subrtova (at) unitedislands.cz nebo marie.sedlackova (at) unitedislands.cz

United Islands Reloaded je koncertní série, která do pražských klubů přiveze výběr z nejúspěšnějších interpretů minulých ročníků festivalu United Islands. Festival United Islands je největší multižánrová hudební akce, která se koná v historickém centru Prahy, v letošním roce v termínu 23. –25.6 2011.

ORKAMRC Riddims
ORKA
Orka_web_event
 
Midnight Session. Vedoucí projektu: Cyril Hořánek
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.