ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

NEKROPOLIS 2019
EDITA VALÁŠKOVÁ, RUFINA BAZLOVA, ŠIMON DOHNÁLEK ► RAW
18:00, Foyer

Vstup zdarma

Člověk žijící / člověk umírající. Smrt, loutky a my. " Co si dáte zahrát na pohřbu?"

NEKROPOLIS 2019
DAMU & MATIJA SOLCE ► BEATBOX
19:00, Velký sál

Vstup zdarma

HomoBox je přístroj kombinující fyzický koncert, divadlo objektu, a instalaci obřích loutek, který vás naprosto dostane! Instalace deseti miniaturních punkově barokních krabiček pro jednoho diváka.

Krátké divadelní představení objektů zahrnuje speciální efekty pro všechny smysly a masíruje vaše myšlenky černým humorem a politicky nekorektními pohledy vás připraví na revoluci. Studenti DAMU s režisérem Matijou Solcem za použití jednoduché metody manipulace s objekty, živé hudby a interaktivního divadla, pozorují současná témata transformující společnost. Kromě samotné instalace fungují krabice jako scénář pro větší divadelní scény; obdobně nástroje z kartónu promění instalaci v absurdní politický kabaret.

Poznejte Akropolis, jak ji neznáte, neboť se bude hrát všude, kde vás to ani nenapadlo.

NEKROPOLIS 2019
IVO SEDLÁČEK ► STARGATE
19:00, Foyer

Vstup zdarma

„Stínoherní vyprávění o světě po životě a životem před smrtí. Co tyto světy spojuje a kdo tomu přihlíží. Vyprávěno z pohledu člověka, který zůstal uprostřed.“

NEKROPOLIS 2019
KATANARI ► FAUSTOVA ZAHRADA
19:30, Malá scéna

Autorské představení pohybující se na hranici loutkového a vizuálního divadla, výtvarné instalace a rituálu.

„Probudil jsem se do stejného snu, do jakého jsem usínal“? Faustova zahrada je vizuálním výzkumem loutkového a stínového divadla, instalace a animace. Je inspirovaná dílem Faust, subjektivní tragédie Fernanda Pessoi, které je oproštěno od Goethova příběhu a které si tak ponechává pouze pocit bytostného stavu, v němž se Faust nachází, neutuchající touhu po poznání tajemství bytí, hranice poznaného a nepoznatelného, světa snů a bdělosti.

Vstupenka platí také na představení RAT skupiny Fekete Seretlek, nebude-li vyprodáno. Představení RAT začíná v 20:00 na hlavním sálu.

NEKROPOLIS 2019
FEKETE SERETLEK ► RAT
20:30, Velký sál

RAT hudebně-divadelni psycho groteska

Volně inspirován Orwellovou dystopií 1984 přichází další hudebně-divadelní projekt skupiny Fekete Seretlek. Po úspěšné inscenaci KAR vás čeká rakvič-KAR-na.

Zde podzemní ústrojí budoucí společnosti řídí ta nejchytřejší zvířata: potkani! Primitivní maňáskové loutky. Potkejte se s nimi naživo z očí do dvanácti očí – jejich čenichy už o vás ví a čekají na vaši reakci!

Jednoduchý princip maňáskového divadla jako parafráze dnešního životního stylu a moci kapitálu jako moci nejvyšší. Stará lidová hudba se spojí s experimentálními zvuky nových hudebních nástrojů, které jsou vyvinuty a vyrobeny přímo pro inscenaci RAT.

Dynamická hra, sarkasmus, hororové principy. Hraní si na divadlo – a ne hraní divadla.

Silná hudební atmosférická složka v kontrastu s maňáskovým divadlem tvoří nový divadelní tvar, který spojuje loutkové řemeslo a experiment.

Fekete Seretlek: RAT

Režie, autor, hudba: Matija Solce

Scenografie: Matija Solce a Jiři N. Jelinek

Nastroje: Ondřej Janoušek

Hraji: Matija Solce, Jiří N. Jelínek, Pavol Smolárik, Anna Bubníková a Ivo Sedláček.

Produkce: Zuzana Cajtlerová

Producent: Studio DAMÚZA

Koprodukce: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO)

FEKETE SERETLEK

Skupina Fekete Seretlek se nechává inspirovat, využívá a míchá, zpracovává a proměňuje tradiční lidové motivy a písně z celého světa a přetváří je v nové originální tvary a kompozice. Šest hudebníků a zároveň herců, absolventů různých ročníků pražské DAMU. Kromě hudebních počinů sbírají úspěchy také se svojí divadelní autorskou inscenací KAR, a to jak na domácím, tak mezinárodním poli.

MATIJA SOLCE

Matija Solce je slovinský loutkář, režisér, herec a hudebník, držitel mnoha ocenění na prestižních mezinárodních divadelních festivalech. Již několik let úspěšně křižuje svět s vlastním loutkovým divadlem Teatro Matita. Je tvůrcem kompozic a aranžmá všech písní své kapely Fekete Seretlek. V současné době dokončuje doktorskýá studia na pražské DAMU. Jeho tématem je hudební rozměr loutkového divadla, který se vine také všemi jeho inscenacemi.

Studio DAMÚZA

Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999. V současné době se pod touto značkou skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky, hudebníky a ostatní především vizuální umělce, kteří nechtějí zapadat do běžného divadelního provozu, ale chtějí objevovat, provokovat, zkoumat. Od počátku se studio orientovalo především na ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. Této linie se drží dodnes

FESTIVAL NEKROPOLIS
LONG VEHICLE CIRCUS ► 10 LET!
21:45, Foyer

Vstup zdarma

Long Vehicle Circus slaví 10 let své existence! Simultánní vystoupení „Gangsterka“ na chůdách v největším počtu chůdařů v historii LVC. Přijďte slavit s námi!

RAT 3, foto: Vojtech Brtnicky RAT 1, foto: Vojtech Brtnicky RAT 5, foto: Nadan Pojer RAT 6, foto: Nadan Pojer

 

RAW 1