ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

NEKROPOLIS 2019
FEKETE SERETLEK ► KAR
18:00, Velký sál

Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA uvádí: Kar

divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny

Během smuteční večeře, během cinkání skleniček a klidného doprovodu smuteční kapely, se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života minulé osoby. Ta skrz náhodné pohyby číšníka, skrz nenápadné kombinace hudby, slov a předmětů, ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o Anně Karenině.

Kabaret ruského realismu staví a nastoluje dramaturgii živou, živočišnou, autorsky zpracovanou hudbou, postavenou na základě ruských tradic. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a pěti hlas provede metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intimních scén pohyblivých předmětů. Rytmika stoupá do poslední chvíle, ve které se (před dveřmi smrti) najednou divák a herec octnou opět na začátku – u stolu se skleničkou vína v ruce.

Vstupenka na představení KAR umožnuje vstup i na koncert Trio Katastrofa!

Režie: Matija Solce

Hrají: Pavol Smolárik, Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček a Matija Solce

Scénografie: Marianna Stránská

Produkce: Jan Tyl

Producent: Studio DAMÚZA

Koprodukce: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO)

NEKROPOLIS 2019
TRIO KATASTROFA
19:30, Velký sál

Trio Katastrofa je skandinávsko-balkanský post-punk je jako Šinkanzen na nestabilní trati, který jezdí takovým způsobem, že jako pasažéři nikdy nebudete chtít vystoupit.

Kapelu tvoří švédská houslistka Sofia Hogstadius, švédsko-čilský erkusionista Stefan Hedborg a slovinský akordeonista Matija Solce. A všichni tři se s neutuchající energií pouští do balkánských rytmů, které vás doslova strhnou. Nebo si myslíte, že vás Matija Solce a jeho přátele nechají vydechnout?

Kapela Trio Katastrofa po evropském tour konečně zamíří i do Prahy.

NEKROPOLIS 2019
BÝTI DON QUIJOTEM
21:30, Malá scéna

Představení pro jednu loutku a dva loutkáře. Espectáculo maravilloso! Nesmíte propásnout! Navždy vám to změní život! Anebo možná ne… V hlavní roli fenomenální Matija Solce a FIlip Šebšajevič

Objektové divadlo pro dva herce, jednu marionetu, stůl a shluk nesmyslných předmětů. Inscenace postavena na motivech Cervantesova románu, vizuální poetice Jana Švankmajera a několika faktech z každodenního života loutkáře. Představení Býti Don Quijotem konfrontuje minulost s přítomností, jedince se společností, loutkáře s loutkou či loutky s objekty.

Režie / Directors: Vide Cerkvenik Bren a Matija Solce; Matija Solce, Loutky / Puppet: Mitja Ritmanič, Scénografie, hudba / Scenography, music: Matija Solce, Hrají / Cast: Filip Šebšajevič, Matija Solce

Global Sounds feat ► Dj Peritt & Dj Gruu
22:00, Malá scéna

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

Vstup zdarma.

Fresh sounds from all around the world

DJs: Dj Peritt & Dj Gruu

KAR3, foto: Vojtěch Brtnický KAR1, foto: Vojtěch Brtnický KAR2, foto: Vojtěch Brtnický KAR4, foto: Vojtěch Brtnický

 

KAR3 (Autor: Vojtěch Brtnický)

KAR3, foto: Vojtěch Brtnický