ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

EUROCONNECTIONS ►
ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM + JUNE COCÓ /DE
19:30, Velký sál

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

Vstup zdarma.

Zvíře Jménem Podzim se vrací do Akropole, aby pokřtilo nové album Září. Jako host v rámci EuroConnections zahraje tentokrát písničkářka Juné Cocó.

Orchestr složený z hudebníků, přátel, členů blízkých kapel. Kapela, která se potkala na cestě podzimem. Má až 18 hlav. Váží skoro tunu. Zvíře absorbovalo celého Kittchena, Aid Kida, Spomenika a 27, půlku Kieslowski, Calm Season, MANU i Půljablkoně, třetinu Obří broskve a MaTeMata.

Už od úvodní titulní skladby Září rozvíjí Zvíře na albu jemnost, kterou v Česku před časem definovali mj. Bratři Orffové. „Skoro jsem uvěřil, že to po čem pátrám / Není víc, než jen mý zbožný přání / Skoro jsem uvěřil tomu, že jsem špatný / Rozbitý, slabý, pokažený, zlý a sám,“ zpívá König v Zářící, jedné ze zásadních skladeb alba. „To byla první písnička, u který mi došlo, že budeme muset udělat ještě desku. Že to je pro mne autorsky důležitej moment. Nová perspektiva. Stejně jako ty zážitky, který za tou písní stojej a představujou nový perspektivy v mým životě,“ upřesňuje autor projektu – Jakub König. Deklamace Ondřeje Mataje a rytmika songu Vlčí srdce pak kapelu naopak nečekaně přibližuje až k hiphopové scéně a naléhavosti např. Ondřeje Anděry a WWW.

SIRIUS & Stanzim
22:00, Malá scéna

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

Vstup zdarma.

DJs Sirius & Stanzim

1.11.2019, 22.30

Malá scéna, Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

Deep drum and bass a dubstep budou rezonovat první listopadový pátek na Malé scéně Paláce Akropolis. Pražští DJs Sirius a Stanzim se specializují na atmosférický a minimalistický zvuk, tak pokud se 1. listopadu večer budete potulovat po Žižkově, nechte se vtáhnout do hypnotického víru a členitých rytmických struktur.

Sirius je striktně vinylový DJ a nehodlá na tom nic měnit. Desky si pořizuje výhradně v kamenných obchodech („Klasickému obchodu s deskami se nic nevyrovná.“) a při výběru skladeb hraje stěžejní roli jejich atmosféra. A basová linka, samozřejmě. Jako DJ Sirius nepase jenom po zavedených jménech, ale v brašně se mu podezřele kupí desky od vydavatelství jako Metalheadz, Good Looking, C.I.A., Moving Shadow, Spearhead nebo nebo Triple Vision. Časté vystupování s vokalisty a jamujícími hudebníky vedlo k vlastní produkci, která je ke slyšení na Siriově SoundCloud účtu:

https://soundcloud.com/sirius01/logical-progression_by-sirius01-part-2

Stanzim se jako aktivní DJ v klubech objevuje už od půlky devadesátých let a v setech občas pokrývá široké žánrové rozpětí – drum´n´bass, halfstep, autonomic, dubstep, breakbeat, broken beats , elektro, techno, nu jazz, ambient, house i downtempo. Je dlouholetým moderátorem pražského Radia 1 a členem kolektivu Volnej průběh.

https://www.radio1.cz/djs/21-stanislav-zima/

 

Zvíře Jménem Podzim