ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

Václavské nám.
Traffic Dance 1.2.3. Vpřed! – Traffic Dance ART
14:30, Václavské náměstí

Vstup zdarma

Zakončení projektu Traffic Dance 1,2,3, vpřed na Václavském náměstí.

25.10 uvidíte v akci výtvarníky a streetery Jana Mika a Kubu Tauše, divadelní skupinu Squadra Sua a ohňovou show skupiny Palitchi.

A co všechny tyto projekty spojuje? Hasičské auto předělané akademickým výtvarníkem Lukášem Raisem na unikátní pojízdnou scénu, která budí rozruch všude, kde přijede. Celá akce zcela zdarma.

Další díl multižánrového projektu Traffic Dance, který obsahuje tanečně hudební Traffic Dance Show pro 5 tanečníků a 2 bubeníky a Traffic Dance Drums pro 4 bubeníky a 5 tanečníků, se vydává tentokrát street artovou cestou. Celé hasičské auto za doprovodu Dj Matouše Hekely bude obaleno do speciální fólie a látky a pomalováno mladou a střední street artovou generací.

Václavské nám.
Squadra Sua - Bomberos / akce Traffic Dance 1,2,3 vpřed!
16:30, Václavské náměstí

Vstup zdarma

Rodinná pouliční groteska o hasičích. Diváci se stanou přímými účastníky oslav 120. výročí SDH (Sboru dobrovolných hasičů) Bomberos. Uvidíte ukázky z práce jedinečného hasičského sboru a snad se u toho nikdo moc nenamočí.

Skupina Squadra Sua (Robert Janč a Roman Horák) byla založena v roce 2003. Od založení se věnovala krátkým komediálním a autorským výstupům na festivalech v ČR a v zahraničí.
Oba protagonisté vystudovali Katedru nonverbálního a komediálního divadla HAMU (dnes katedra Pantomimy) a mají za sebou činnost v předních českých souborech pohybového a alternativního divadla.
Robert Janč pracoval se soubory Teatr Novogo Fronta, Ver-Te Dance, Spitfire Company, Roman Horák se soubory Teatr Novogo Fronta, Farma v Jeskyni a Spitfire Company, v současné době působí i jako pedagog na katedře Pantomimy HAMU.
Oba jsou členy o.s. Zdravotní Klaun.
V roce 2012 se ke skupině přidal Lukáš Houdek – umělecký vedoucí o.s. Zdravotní Klaun a společně nazkoušeli pouliční klaunské představení Soldates.

Václavské nám.
Pa-li-Tchi - Fire Show / akce Traffic Dance 1,2,3 vpřed!
20:00, Václavské náměstí

Vstup zdarma

Pa-li-Tchi své umění fireshow na profesionální úrovni rozvíjejí a zdokonalují již 10 let. Na české a mezinárodní scéně s velkými úspěchy realizovali více než 600 vystoupení.

Fireshow neboli tanec s ohněm v pojetí skupiny Pa-li-Tchi je vnímáno jako jedinečné umění, které v sobě spojuje tanec, severoindické umění ohně banethi, akrobacii, různé techniky ovládání ohnivých „nástrojů“ mající mnohdy kořeny v bojových uměních a dynamickou krásu ohnivých kruhů v kontrastu světla a tmy.

V prostoru naplněném hudbou se tak setkává moderní choreografické pojetí a ladnost tance se silou a dynamikou tradičních umění jako je banethi, maori poi a kung-fu. Díky hudbě, která je komponována přímo pro jednotlivá čísla a choreografie, je fireshow propojeným energickým celkem poskytujícím více prostoru pro tvořivé vyjádření.

 • FUNKY DRUMMERZ
  funk, soul, afrobeat, hip hop & breaks

  22:30 Malá scéna
  Kč 50
 • FREAK NIGHT DJs Domiee & Aala
  house & breaks

  22:30 Divadelní bar
  Kč 50

Traffic Dance 1, 2, 3 Vpřed!, foto: Dimír Šťastný Squadra Sua - Bomberos, foto: Dimír Šťastný Squadra Sua - Bomberos, foto: Dimír Šťastný Squadra Sua - Bomberos, foto: Dimír Šťastný Squadra Sua - Bomberos, foto: Dimír Šťastný Squadra Sua - Bomberos, foto: Dimír Šťastný Squadra Sua - Bomberos, foto: Dimír Šťastný Pa-li-TchiFire Show, foto: web Pa-li-Tchi

 

Traffic Dance 1, 2, 3 Vpřed! (Autor: Dimír Šťastný)

Traffic Dance 1, 2, 3 Vpřed!, foto: Dimír Šťastný