čtvrtek 1. 11.
BRATŘI ORFFOVÉ /CZ + ILLE /CZ - KŘEST ALBA
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Bylo nebylo… aneb křest alba Pohádky kapely ILLE a k tomu naše oblíbená krnovská kapela Bratři Orffové. Prostě pohádkové spojení.

Kapela ve složení Olga Königová (zpěv, klávesy), Marek Svoboda (kytary, basa, zpěv), A. m. Almela (basa, mandolína, zpěv) a Petr Odstrčil (bicí) zahraje převážně skladby z nové desky, přičemž zazní také starší skladby z prvního alba. Na společných vystoupeních se kapela domluvila s dnes již legendární elektro-folkovou formací Bratři Orffové, která po delší pauze navázala v roce 2017 několika koncerty na úspěch svých dvou alb Bingriwingri a Šero. Po úspěšném debutu Ve tvý skříni vydali Ille, indiepopová kapela okolo zpěvačky Olgy Königové, v březnu 2018 kritikou oceňované druhé album Pohádky pod producentským dohledem Dušana Neuwertha a ve vizuální spolupráci s přední českou výtvarnicí Eliškou Podzimkovou. Vydání alba provázel i nový klip na písničku Na druhé straně, ve kterém mimo jiné Honza Homola z kapely Wohnout hraje partnera herečky Petry Nesvačilové. Koncertní křest alba proběhne právě v rámci turné v pražském Paláci Akropolis 1. listopadu 2018.

Skladby Ille byly na koncerty připraveny za použití převážně akustických nástrojů, doplněných o elektronické prvky a samply, které umocňují přenesení atmosféry alba do živé podoby. „Po přípravě ve zkušebně a během letních koncertů se nám repertoár postupně dostal pod kůži a hraje se nám skvěle, takže se na koncerty moc těšíme. Spojení s našimi oblíbenými Bratry Orffy nám přijde vlastně přïrozené, neboť i jistou dávkou melancholie máme k sobě blízko. Navíc budeme mít ušetřený problém se stěhováním bicích, což je fajn…“ říká Olga z Ille. Obě kapely propojuje osoba bubeníka Petra Odstrčila. Frontman Orffů Ivan Gajdoš k tomu dodává: „Moc se na tohle turné těším, po delší době budeme mít zase možnost vrátit se na podia a užít si atmosféru koncertů. Já osobně preferuji spíše menší kluby, kde se lidé musí trochu vmáčknout a lépe se pak navozuje atmosféra, což se myslím výběrem míst, kde zahrajeme povedlo a budeme samozřejmě rádi, pokud přijde co nejvíce lidí.“


 
Doporučujeme