čtvrtek 15. 2.
KATOEN + HISASHI WATANABE - AS HEAVY AS IT GOES + INVERTED TREE
20:00, Divadlo Ponec
dočasně mimo provoz

info

Dvojice mladých umělců Willem Balduyck a Sophie van der Vuurst de Vries se potkala během studia na cirkusové škole Codarts Rotterdam, od té doby vystupují jako Circus Katoen.

V představení „Tak těžké, jak to je“ zk oumá Circus Katoen různé aspekty fyzické práce. Hmotnost pro ně ostatně vždy byla klíčovým prvkem, především pak při práci s rovnováhou obou těl.

V představení groteskním způsobem rozpracovávají tento prvek pomocí 18ti těžkých pytlů, za jejich pomoci se snaží znovu definovat své cirkusové techniky. Circus Katoen je laureátem CircusNext pro rok 2015/2016.

Umělecký kouč: Geert Belpaeme

Fyzická podpora: Kitt Johnson

Umělecká podpora: Sebastian Kahn

Světelný design: Kris Van Oudenhove

Scéna: Rinus Samyn a Lorelinde Hoet

Hisashi Watanabe se objevil na japonské scéně jako malý zázrak, který úspěšně překračuje hranice mezi současným tancem, pohybovým divadlem a žonglováním. Sám svému umění říká „pozemní žonglování“.

S minimalistickým sólovým vystoupením „Obrácený strom“ slaví úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Vůbec poprvé představí toto sólo, ve kterém nechává vyniknout svou jedinečnou akrobatickou flexibilitu, ale také žonglování, českým divákům.

Sám Hisashi o představení říká: „Když jsem byl malý, chodil jsem po čtyřech v noci po městě. Lezl jsem na ploty a tyče, skákal dolů a zadržoval dech, aby mě kolemjdoucí neobjevili. Přemýšlel jsem o tom, jak se dostat zpět z vrcholku evolučního stromu až ke kořenům. A teď se snažím být zvířetem v lidském těle. Myslím, že neotenie, tvar, který jsme získali během naší evoluce, schopnost udržet si řadu možností bez vyhranění se, nás nutí hledat a objevovat neznámé. Možná je to tolerance lidského druhu, která dokáže zachovat nedůležité prvky.“ Představení jsou uváděny v rámci mezinárodního festivalu Cirkopolis, který pořádá CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus a Art Frame Palác Akropolis.

Délka: 45 min + 15 min

Jazyk: English Friendly


 
Doporučujeme