sobota 3. 3.
SUSANNE SUNDFØR /NO
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Susanne Sundfør patří k nejvýraznějším a nejvyhledávanějším norským zpěvačkám. Spolupracovala např. s M83 nebo s Röyksopp, pro které nazpívala několik skladeb včetně #1 hitu Running to the Sea. Ve svých sólových albech propojuje pop s elektronikou a letos v srpnu vydala už 7. album – „Music for people in Troubles“.

Album vyšlo poprvé na labelu Bella Union, který je domovem např. pro Johna Granta, Beach House nebo Hannah Cohen. S Johnem Grantem si na albu také nazpívala duet „Mountaineers“

Susanne Sundfør je držitelkou celkem šesti norských výročních cen Spellemannprisen. Hned tři obdržela za album Ten Love Songs (2015), které slavilo úspěchy i v Británii a Guardian či Rolling Stone ji zařadil mezi nejlepší desky roku. Kdo si tehdy její synthpopem nasáklé hity zamiloval, byl asi u loňské desky Music for People in Trouble trochu překvapený – Susanne Sundfor se na ní vrací k něžnému folkovému písničkářství své první desky. Jen s klavírem a minimalistickými aranžemi provádí posluchače bouřemi svého života.

Možná je ideální, že se v Praze v rámci projektu Femme Fatale poprvé představí právě s těmito ztišenými písničkami. Český posluchač dostane 3. března možnost zažít hudbu Susanne Sundfor v její nejčistší, nejintenzivnější podobě.

Jako support se představí shey baba – mladý písničkář z Los Angeles, který doprovází Susanne na jejím evropském turné.

Kapacita koncertu je limitována, k dispozici budou pouze vstupenky k sezení.


 
Doporučujeme