úterý 6. 3.
KAR & HAPPY BONES
18:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Studio Damúza & Fekete Seretlek uvádějí double bill show.

Double bill show / dvě představení za jedno vstupné!

18:30 HAPPY BONES

20:00 KAR

HAPPY BONES: Smrt. Proč z ní děláme tabu, když je všude kolem nás? Každý den se Smrt prochází kolem nás řkouc: „Zdravíčko, to máme dnes ale krásný den, že?“, ale my nikdy neodpovíme, jdeme dál svou cestou a předstíráme, že jsme nic neslyšeli.

Tato inscenace je impulsivní hrou not, výkřiků a slov. Nestojí na příběhu, ale na hudbě, na které Matija buduje ostatní komponenty své show. Tak je tahle absurdní skládačka srozumitelná pro každého. Promlouvá i beze slov a s minimem použitých prostředků: akordeon, hlas a pár kostí. Asociativní mix objektů, hry se slovy, zvukem a tělem. Koncert a zároveň loutkové představení pro dospělé a mládež od 12 let.

KAR: divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny Během smuteční večeře, během cinkání skleniček a klidného doprovodu smuteční kapely, se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života minulé osoby. Ta skrz náhodné pohyby číšníka, skrz nenápadné kombinace hudby, slov a předmětů, ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o Anně Karenině.

Kabaret ruského realismu staví a nastoluje dramaturgii živou, živočišnou, autorsky zpracovanou hudbou, postavenou na základě ruských tradic. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a pěti hlas provede metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intimních scén pohyblivých předmětů. Rytmika stoupá do poslední chvíle, ve které se (před dveřmi smrti) najednou divák a herec octnou opět na začátku – u stolu se skleničkou vína v ruce.

Režie: Matija Solce

Hrají: Pavol Smolárik, Jan Meduna, Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček a Matija Solce

Scénografie: Marianna Stránská

Produkce: Jan Tyl, Barbora Kalinová, Zuzana Cajtlerová

Producent: Studio DAMÚZA

Koprodukce: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO)

Double bill show / dvě představení za jedno vstupné


 
Doporučujeme