čtvrtek 1. 2.
LÍHEŇ- PETR NIKL, ONDŘEJ SMEYKAL, HOST FR. SKÁLA – křest DVD
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

LÍHEŃ!…!! Promítací strojovna broukozvučná, a stereofonní didgeridoo drátopletné…

Líheň je elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala, v doprovodu promítaných obrazů mechanicko rozpíjivých, performera Petra Nikla … srdečně zveme!!!!

Petr Nikl – MECHANICKO ALCHYMICKÝ projekční rej Ondřej Smeykal – audiotvor (didgeridoo a elektrodidgeridoo)

Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří hudebník O.Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem. S Petrem Niklem se věnují spoluúčinkování v různých obměnách více než jednu dekádu…Nyní ale nabízí veřejnosti soliterní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev….

A tak jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků… i Ondřej Smeykal doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuriticky i organicky…

Tato dvojí hra – světla a zvuku, se navzájem odplnuje a obohacuje. technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti…


 
Doporučujeme