sobota 16. 12.
BITTOVÁ - DUSILOVÁ - NAČEVA ► SPOLU
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Exkluzivní spojení tří div české hudby

Bittová, Dusilová a Načeva na jednom pódiu V jedinečném společném projektu se na jednom pódiu setkají po tři večery tři dámy – zpěvačky: Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva. Podtitul koncertu zní: Spolu. Nápad spojit tři zpěvačky, které působí převážně solitérně, vznikl již v zimě 2016. K jeho realizaci však vzhledem k vytíženosti všech tří umělkyň dojde až letos v prosinci, kdy se projekt „Spolu“ představí v Praze, Brně a Ostravě.

„Jsem ráda, že jsme v mém nabitém programu nalezly čas na koncerty, a hlavně na společnou tvorbu, zkoušení a radost ze hry.“ říká Iva Bittová. Na pódiu zazní extra stvořené songy nejen pro toto trio, ale také známé skladby všech tří protagonistek přearanžované pro tento program. O prvních zkouškách Monika Načeva říká: „Přemýšlely jsme, že do projektu přizveme ještě jiné hudebníky. Na první zkoušce to ale tak jiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si zcela samy.“ V současné době je „Spolu“ ve fázi zkoušení, proto nelze dopředu definovat jasná podoba koncertu. „Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu s námi po hudební řece, jaká tu ještě nebyla,“ shodují se Tomáš a Soňa Paletovi a Romek Hanzlík, kteří za projektem stojí dramaturgicky a produkčně. A jaké pocity má z projektu „Spolu“ Lenka Dusilová? „Na začátku jsem měla před oběma respekt, protože třeba Iva je proslulá svým improvizováním, kdežto já potřebují mít všechno tak nějak srovnané dopředu. Ale v průběhu zkoušek se ukazuje, že nacházíme nejen společnou hudební řeč, ale že si lidsky i hudebně velice rozumíme.“

Bittová, Dusilová, Načeva Iva Bittová se etablovaly na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších zpěvaček české scény, a Monika Načeva kráčí vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno. Všechny tři vydávají velice ceněná alba. Ačkoliv má každá z protagonistek jiné hudební kořeny, v projektu „Spolu“ hodlají nalézt společný hudební jazyk.