středa 13. 12.
minus123 minut + HOST MEGAPHONE
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

minus123minut je skupina, kterou nemusíme hudebním fanouškům dlouze představovat. Vydala šest studiových alb a má za sebou zhruba 1 500 koncertů nejen u nás, ale i po celé Evropě a v USA. V roce 2000 získala ocenění Akademie populární hudby jako Oběv roku. Improvizace na vlnách funku, soulu, rocku, jazzu a worldmusic a dotváření skladeb přímo na pódiu je pro ně přirozeným projevem, díky kterému se u nich nesetkáte s dvakrát stejně odehraným koncertem. V roce 2009 se skupina rozpadla, ale naštěstí jen na sedm let. V roce 2016 se vrátili na pódia, kde se setkávají s neuvěřitelně pozitivním přijetím nejen od jejich skalních fanoušků.

Současná sestava Zdeněk Bína (zpěv, kytara), Fredrik Janáček (basa), Daniel Šoltis (bicí) neustále tvoří, proto se můžeme těšit i na nové skladby a hlavně na nový singl “Invisible World”, ke kterému 13. 12. v Paláci Akropolis zároveň pokřtí videoklip. Na pódiu nebudou chybět ani vynikající hudební hosté – například saxofonista Marcel Bárta a další.

Megaphone- pop-funková kapela z Prahy, která byla shodou okolností založena v roce 2008 právě na koncertě kapely –123 minut. Hudbu plnou energie vyvolávající neodolatelnou touhu tančit mohli fanoušci kromě klubové scény po celé rebublice slyšet opakovaně i na největších hudebních festivalech jako je Colours of Ostrava a Rock for People. V roce 2017 začala kapela sbírat první zahraniční zkušenosti, což hodnotí frontman kapely Bob Sláma jako: „Přirozený vývoj kapely a naplnění dlouhodobé vize“.