sobota 21. 5.
Festival OUT OF HOME - 10. ročník
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Spolek Mimo domov pořádá již podesáté zážitkový festival pro děti z dětských domovů OUT of HOME. Hlavní program a velká párty se uskuteční v sobotu 21. květena.

Proč byste měli být při tom? Každý ročník festivalu OUT of HOME přináší hlavně jeho účastníkům – dětem z dětských domovů, nevšední zážitky a poznatky. „Jde o speciální formu netradičních stanovišť, která jsou rozmístěna po Praze přímo v provozovnách firem a profesí. Každý tým absolvuje za den tři z nich a děti si tak vyzkouší tradiční i méně obvyklé profese, o kterých dosud jenom snily nebo měly mylné představy,“ říká Klára Chábová, předsedkyně spolku.

10. ročník ponese tematický název: KDYŽ SE CHCE, VŠECHNO JDE. Děti nahlédnou opět do dílen renomovaných odborníků, umělců, podívají se do zákulisí divadla, filmu, zkusí si vymodelovat nádobí, ušít šaty, navrhnout domek. Přibyla i celá řada nových stanovišť, která budou realizována ve firmách jako například Vodafone, Starbucks a Modrá pyramida.

Mejdan s předními DJ´s v klubu Akropolis

Slavnostní večer se pak koná v sobotu od 20 hodin v klubu Akropolis, kde budou vyhlášeny výsledky celodenní zážitkové hry. Hlavními DJ´s večera budou DJ Friky a DJ Marek Sklenář. V rámci večerního programu, kam je zvána i veřejnost, vystoupí známá akrobatická skupina THE LOSER(S). V ní se objeví akrobat z dua DaeMen Petr Horníček, vítěz prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Festival Out of Home je v roce 2016 realizován již podesáté a snaží se vhodně naplňovat volný čas dětí z dětských domovů a zároveň podporuje vybranou neziskovou organizaci, která se podobné problematice věnuje. Ke známým tvářím, které festival v uplynulých ročnících podpořily, patří například herec a režisér Vojta Kotek, zpěvačky Ewa Farna, Lenka Dusilová, kapela NO Name, Peha, Iva Frühlingová, Clarinet Factoryy, Iva Bittová či zpěvák a herec Tomáš Klus. Více informací o spolku a festivalu naleznete na internetové adrese www.mimodomov.cz a na Facebooku Mimo domov.


 
Doporučujeme