pátek 18. 3.
FAST FOOD ORCHESTRA, SCHODIŠTĚ, MUCHA, KŠANDY INDUSTRY, VOBEZDUD
17:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Na tři dny a tři noci se opět spojí ty nejzajímavější podniky po celém Žižkově a přilehlých čtvrtích do unikátního festivalového světa! Šestý ročník multižánrového festivalu Žižkovská Noc nabídne ve dnech 17. až 19. března 2016 přes šedesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích. Těšte se na obsáhlý program, který bude zahrnovat přes tři stovky interpretů z celého světa. A jako vždy za minimální vstupné na celý festival! Fast Food Orchestra „Fásti“ jsou na pódiích už celých 20 let, na kontě mají řadu alb (poslední ZEN z minulého roku) a mají za sebou třeba turné po Brazílii či vystupování se špičkami svého žánru. Jak léta plynula právě žánr byl to, co se u FFO vytříbilo opravdu k dokonalosti. Ze skapunku, přes ska až do dokonalého mixu těchto žánrů se všemi možnými tanečními vlivy, který zaručuje ty nejlepší party.

Schodiště Po úspěchu Vltavy z minulého roku jsme se rozhodil v této tradici pokračovat a přivézt vám další českou legendu. Schodiště jakožto pokračovatelé Nahoru po schodišti dolů, jsou na tuzemských pódiích již od roku 1983 a toto označení dozajista splňují do puntíku!

Mucha Mucha – po delší době dostala česká alternativní i mainstreamová hudba pořádnou facku a to v podobě totálního uragánu, strhujících melodií a vtipných textů, který tahle brněnská holka kouzlí sama na rozladěnou španělku. Nikola – Mucha odehraje na Žižkovský Noci exkluzivně dva sety – jeden v oblacích na Žižkovský Věži a druhý klasicky v klubu. Psát cosi o punkové divě, femipunku nebo Závišovi v sukních je klišé a ty my nemáme rádi. A když něco miluješ, tak tomu věříš. A MY MUCHU MILUJEME!

Kšandy Industry Kšandy Industry jsou nejvýraznějším mladým zástupcem české ska/reggae scény a jsme rádi, že opět zahrají trochu jamajkých rytmů i u nás na Žižkově. „Skáčko“ v jejich podání neni jen špatnej punk s trumpetou, ale promakaný melodie, velká dechová sekce a show, kterou tahle partička umí! Těšte se na Kšandy ve velkém klubu, kde bude dost místa pro každýho!

Vobezdud Vobezdud kombinuje prvky folku, šansónu, popu, diska a všeho možného i nemožného v místy až punkrockovém negližé. Hlavní slovo mají housle, akordeon a mnohohlasé dívčí refrény. Skrze své písně vyprávějí o reálných problémech a traumatech aniž by ztrácely vtip, nadhled a pozitivní atmosféru.


 
Doporučujeme