středa 22. 11.
ALEŠ ČERMÁK & JINDŘIŠKA KŘIVÁNKOVÁ - DESTRUKCE SPIRIT - QASM – QUASI AUTONOMOUS SUBMERGED MACHINE
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Lidské oči se stávají anachronickými. Přesně takové oči se připojily k technikám dohledu a nadvlády. V současnosti jsou ,,provozní obrazy“ v drtivé většině neviditelné, i když jsou všudy přítomné a prořezávají skrz na skrz fyzickou realitu. Obrazy mohou zabíjet, ale co je na nich nového a děsivého dnes – že drží prst na spoušti.

Provozní obrazy nemusí přímo zabíjet, stačí ale, že vykonávají v rámci dlouhého řetězce historických obrazů svoji psy-ops funkci. Oči jsou příliš neefektivní na to, aby viděli, co se děje. Jsou stále tmavší a tmavší. Technika vidí ve strojích jen sama sebe.

Text QASM je rozdělený do tří paragrafů: (-) = 1, : = 2, (:) = 3, každý z paragrafů reprezentuje jeden konkrétní pohled na dané téma. První paragraf prezentuje oficiální označení např: AAA = American Anthropological Association, druhý prezentuje ekvivalent prvního paragrafu např: [Now is winter of our discontent] …, třetí není nijak závislý na předchozích dvou, vytváří volnou interpretaci nad rámec daného tématu např: [Operation from the inside]

Představení je součástí volné série/festivalu Destrukce Spirit.

Destrukce žánru. Destrukce já. Destrukce prostoru. Destrukce postavy. Destrukce paměti. A po tom všem nový svět, nové obrazy, nové paměťové impulzy, nový smích, nové figury, nové vidění. Není toto definice umění?


 
Doporučujeme