X
středa 28. 3.
Jam Stream vocal SISA FEHÉROVÁ keys ALBERT ROMANUTTI guitar KIRILL YAKOVLEV bass ONDRA HAUSER drums PETR HANÁK dj OLLGOY
22:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

POKRAČUJEME!!! Po čase bloudění a pokušení vyzkoušet i jiný prostor, nastal okamžik vrátit se zpět na Malou scénu milovaného Paláce Akropolis, domovskou scénu jedinečných žívých hraní, jež nesou název Jam Stream. Jeho pevné jádro tvoří několik muzikantů s darem přirozené nadžánrovosti. Akce Jam Stream představují na Malé scéně neutrální platformu plnou fůze a nápadů, kde se zrodil nejeden hudební projekt. První jam se v Paláci Akropolis uskutečnil 22. března 2012 a nás těší, že můžem odstartovat po delší pauze další sérii jamů. 45. díl v režii Sisy Fehérové proběhne po koncertě Ilustratosféry. Pro začátek nám to pěkně do sebe zapadá.

Sisa Fehérová je součástí např. indie-popových Used To Be A Sofa či soul jazzových Pitch Bender. Je zakladatelkou vlastního quintetu Fehero Rocher. V roce 2014 na soutěži Nové tváre slovenského jazzu získali Cenu za individualní výkon a zralý koncept. Jejich debutový album Cirrus, vydaný pod značkou vydavatelství Slnko Records, je směsí různých vlivů, nejvýrazněji slovenským folklorem, ke kterému se zpěvačka na základě stále častejšího uvědomování si vlastních slovanských kořenů, začala vracet. Pozvání na jam přijal krypto-gurů Albert Pačaj Romanutti. Albert hraje „na varhany ve středověkých souborech jako jsou Katarzia, Bert & Friends, Marcelka & Jirášek, Baruška & její pastelka, Micinka & Kraslička, kapela Crazy aj“. Dalším hostem je Kirill Yakovlev. Kytarista působí v Lozt Mezcal, Narcissus in Space a jeho kapelou je Cirilic, kvartet hrající jazzové fusion, world music s náznaky progresivního ambientního rocku a místy východoevropského folkloru. Na basu uslyšíte Ondru Hausera, který vystupuje s Kapelou Davida Krause, je součástí sestavy živé kapely Prago Union, projektu Ochepovsky či girl fairytale soul rapového projektu Zorba, že já Budha. Spolu se zpěvačkou Ashley tvoří základní elementární dvojici. Při živých vystoupení či natáčení však spolupracují i s jinými muzikanty. Jejich vlastní tvorba je fůzí elektroniky s akustikou hudbou. House band rytmicky doplní Petr Hanák, bubeník z Fallgrapp a The High Corporation. Petr doprovází s kapelou slovenskou písničkářku Katarzii, se kterou nedávno dokončili cover Beh od Korben Dallas na kompilaci Slnko Records. Pauzy mezi sety a završení celého večírku bude mít na starosti dj Ollgoy.


X