ROČNÍK: 2017201620152014
English
 
Home
Program
O festivalu
Vstupenky
Umělci
Press
Partneři
Kontakty
 
Detail akce2017

 

předešlá akce | další akce
THROWING SNOW /UK + VJ Shivaki & KALIPO /DE + VJ Pupillendriller
30/01/2015 19:30, Velký sál, Palác Akropolis
Vstupenky (Prodejní místa)
280 Kč - Prodej v Akropoli - Ke stání - (prodej do: 29.01.2015)
320 Kč - Prodej v Akropoli - Ke stání - (prodej do: 30.01.2015)
280 Kč - GOOUT.CZ - Ke stání - (prodej do: 30.01.2015)
260 Kč - Ticketpro - Ke stání - (prodej do: 30.01.2015)

K současným plodným časům elektronické hudby patří i producenti, kteří sebevědomě propojují klubové rytmy s postupy post-rocku či folku. Na Festival Spectaculare budou tento trend zastupovat anglický producent Throwing Snow a německý beatmaker Kalipo. Oba v roce 2014 vydali výtečné debutové desky, na nichž redefinují moderní elektronické písničkářství.

Ross Tones alias Throwing Snow patří k nejpracovitějším beatmakerům londýnského undergroundu – už bezmála dekádu vydává singly a EPčka, pilně remixuje kdekoho od Gold Pandy po Eskma, šéfuje proslulému labelu A Future Without a se svým bratrem tvoří duo Vellico. Aby toho ještě nebylo málo, tak vloni vytvořil projekt Snow Ghost s londýnskou písničkářkou jménem Augustus Ghost. A právě propojení eklektických postdubstepových beatů s ženskými vokály ho inspirovalo k jednotící lince jeho dlouhohrajícího debutu pod přezdívkou Throwing Snow, který vyšel v roce 2014 pod jménem Mosaic. Zpěvačky jako Russell Morgan či Kid A dodávají na velmi dobře přijaté desce chladné elektronické produkci dotek lidskosti a naznačují, kam by se mohl vydat v budoucnosti chytrý elektronický pop. „Je to upřímná deska, na níž všechny kousky skládačky hladce zapadají do sebe.“ napsal o desce magazín FACT.

Bavorský Jakob Häglsperger alias Kalipo má blíže k rovným beatům než k britské bass music, jeho euforické kapesní symfonie z alba Yaruto mají ale podobný snový účinek. Lidské hlasy se zde proplétají mezi houseovými beaty a neobvyklými nástroji jako kalimba, které v žánru jinak obvykle neslýcháte. Häglsperger/Kalipo působí dlouhé roky v electro-punkovém triu Frittenbude, s nímž vydal tři úspěšná alba. Na rozdíl od přímočarých vypalovaček domovské kapely, je ale jeho sólová tvorba intimnější a celkově delikátnější, houseový rytmus nicméně zachraňuje skladby z alba Yaruto od bezbřehé melancholie. Kalipo svojí prací s beaty i vokály připomíná Caribou či SOHNa, zapomenout ale nemůžeme ani na produkci německého labelu Kompakt, který se vždy snažil najít průsečík mezi funkcionálními beaty taneční hudby a atmosférou. A Kalipovi se to na jeho debutu daří skvěle.

KalipoThrowing Snow
Kalipo
3_kalipo_presse_web_event
 
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o .