ROČNÍK: 2017201620152014
English
 
Home
Program
O festivalu
Vstupenky
Umělci
Press
Partneři
Kontakty
 
Detail akce2017

 

předešlá akce | další akce
ALEX BANKS /UK + DARK SKY /UK - Monkeytown label showcase with their own visuals
28/01/2015 19:30, Velký sál
Vstupenky (Prodejní místa)
280 Kč - Prodej v Akropoli - (prodej do: 27.01.2015)
320 Kč - Prodej v Akropoli - Ke stání - (prodej do: 28.01.2015)
260 Kč - Ticketpro - Ke stání - (prodej do: 28.01.2015)
280 Kč - GOOUT.CZ - Ke stání - (prodej do: 28.01.2015)

Málokterý label posledních let zosobňuje ducha berlínské taneční kultury tak dobře jako Monkeytown Records. Značka, kterou v roce 2009 založili Gernot Bronsert a Sebastian Szary z populárních Modeselektor, si drží vysokou laťku ve vydávání inovativní elektronické hudby, která stojí jednou nohou na tanečním parketu a druhou v experimentech. Monkeytown Records ale rozhodně nejsou jen oni, jejich boční projekt Moderat nebo třeba slavní Mouse on Mars. Přesvědčí nás o tom showcase Monkeytown na Festivalu Spectaculare, kam dorazí aktuální hvězdy chytré elektroniky: anglický DJ a producent Alex Banks a londýnské trio Dark Sky.

Jméno Alex Banks měli fanoušci taneční hudby dlouho spojené hlavně s klubovým DJingem. Brightonský hudebník se ale od mixážního pultu dostal přes remixy (Bonobo, Andreya Triana) až k vlastní autorské tvorbě a jeho fantastický debut Illuminate patřil k nejzásadnějším elektronickým deskám roku 2014. „Chtěl jsem použít nejaktuálnější technologické postupy, ale zároveň nezapomenout na emoce a lidské teplo. Ta deska má znít současně, ale zároveň mít v sobě něco, kvůli čemu si ji budete moci pustit i za deset let.“ říká Banks o albu, která vznikalo dva roky v naprosté izolaci a je to na něm slyšet. Těžko si u ní nevzpomenout na aktuální vlnu emotivní elektroniky v podání Jona Hopkinse nebo Nicolas Jaara, zklamaní ale nebudou ani fanoušci devadesátkových klasiků Orbital.

Do končin elektronické hudby s lidským srdcem míří i londýnské trio Dark Sky (Carlo Anderson, Matthew Benyayer, Thomas Edwards). Pánové se před pěti lety potkali na vysoké škole a rozhodli se společně vstoupit do bublajícího podhoubí postdubstepových experimentů. Vydali vinylové singly na Tectonic, Ninja Tune nebo 50Weapons a remixovali The xx, Kelis nebo Bombay Bicycle Club. Dlouhohrající album Imagin míchá hypnotické rytmy klubových stylů se zvláštní postrockovou atmosférou a příležitostnými vokály. „Dark Sky si pohrávají s DNA futuristické garage a epického techna a natočili jedno z nejlepších tanečních alb roku,“ napsal o desce časopis Clash.

Omlouváme se za původně anoncovaný VJing labelu Lunchmeat, který diváci uvidí 6.2.

Dark Sky_Alex BanksDark Sky_Alex BanksDark Sky_Alex BanksDark Sky_Alex Banks
Dark Sky_Alex Banks
15_01_28_dark_sky_alexbanks_2_web_event
 
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o .