ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

4+4 DNY V POHYBU
SPITFIRE COMPANY ► PODVRAŤÁCI
19:00, Desfourský palác

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

Vstup zdarma.

Rodinné představení o neobyčejném přátelství kluka a psa, kteří musejí společně svést boj s nebezpečným protivníkem, čínskou tajnou policií. Doporučeno od 7 do 107 let.

Jednoho dne bylo tajnou policií uneseno pět knižních nakladatelů vydávající bulvární zprávy o manželkách vysoce postavených úředníků vlády. Ve stejné době se v jedné vesnici v horách potkává černý pes Alfa, jenž unikl z tajné vojenské biologické laboratoře usilující o to, vytvořit novou bojovou zvířecí jednotku, a osamělý chlapec, který se rozhodl, že se nevrátí domů. Náhoda je spojí v nerozlučnou dvojici a postaví proti všemocné tajné policii. Kdo vyhraje? Kdo bude poražen? Budou schopni doručit zprávu od jednoho z unesených nakladatelů nezávislým hongkongským novinám?

V představení se kombinuje fiktivní příběh s dokumentárními záběry, ale také fenomén live-cinema s komiksem, originální hudbou či loutkami. Vše se promítá na rozměrné projekční plátno.

Koncept: Petr Boháč, Martin Tvrdý, Jan Tomšů

Hudba, animace, video: Martin Tvrdý

Scénografie: Petr Boháč, Jan Tomšů

Komiks a ilustrace: Tom Zahrádka

Light design: Jan Tomšů

Projekt manažer: Barbora Repická

Mezinárodní booking: Tereza Havlíčková

Koproducenti: Palác Akropolis, Místa činu / 4+4 dny v pohybu

Partneři: UFA Fabrik Berlin (D), Divadlo Drak

Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR

SVAVAR KNÚTUR /IS + THE ROCKETBOYS /US
19:30, Velký sál

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

Vstup zdarma.

Islandský zpěvák a šoumen SVAVAR KNÚTUR vystupuje na svém letošním Evropském turné s dvojicí muzikantů z Texasu ze skupiny THE ROCKETBOYS a to JUSTINEM WISEMANEM a BRANDONEM KINDEREM, takže koncert bude složen z repertoáru Knútura, z repertoáru The Rocketboys a ze společné tvorby vystupující trojice. Koncert je realizován ve spolupráci s Klubem islandských fanatiků, z.s.

Islandský Troubadour Svavar Knútur – tento eklektický hudebník, ovlivněný bolestí a úzkostí dlouhých temných zim a 24 hodinovým svitem do očí bijícího letního slunce, se v posledních letech změnil v klidného a vznešeného zpěváka a skladatele. Knuturovy písně bídy a vykoupení přinášejí zdravou dávku naděje uprostřed zoufalství. Humoristický vypravěč a vášnivý potápěč se noří do kalných vod lidského stavu. Svavar Knútur seje a sklízí fantastickou směs umění a zábavy. Největší inspirací pro Svavara Knutura jsou bezpochyby Nick Drake, Will Oldham (Bonnie Prince Billy) a Kris Kristofferson, i když umělci jako Leonard Cohen, Cat Stevens, Joni MItchell, Nick Cave a mnoho dalších zpěváků a skladatelů přispěli také k uměleckému růstu islandského troubadoura. Knuturova tvorba se prosadila na mezinárodní úrovni, když jeho píseň Astarsaga ur fjollunum (Love story from the mountains) přivedla jeho kapelu Hraun k účasti v závěrečné soutěži na BBC World Service's Next a následovalo hraní pro miliony diváků a posluchačů po celém světě. Knutur již vydal se svou kapelou Hraun dvě alba, na kterých je hlavním autorem písní. Svavar vydal během své 10-ti leté kariéry pět samostatných alb, na kterých spolupracoval i s českou zpěvačkou a skladatelkou Markétou Irglovou a některými islandskými spolupracovníky. Všechna alba Svavara Knútura byla posluchači dobře přijata a přispěla k trvalému růstu popularity na Islandu i na mezinárodní úrovni. V roce 2018 vydal Svavar Knútur první část většího projektu s názvem Ahoy. Album, Ahoj! Side A, představilo pět nových a čtyři přepsané písně. Eklektická směs písní, která odhaluje různé stránky Svavarova někdy rtuťovitého, ale vždy pozitivního přístupu k životu a světu. Album přineslo Svavaru Knútur dvě nominace na Islandské hudební ceny, jednu za Nejlepší album a jednu za Zpěváka roku. Svavar Knútur v posledních letech cestoval po Austrálii, USA, Kanadě, Velké Británii a Evropě. Svavar je také prvním držitelem pamětní ceny Anny Pálíny Árnadóttir za vynikající lidovou hudbu na Islandu. Cena obdržel za výzkum nových stylů moderní lidové hudby, a to jak textů i hudby a neúnavnou snahu přivést starší lidovou hudbu k mladému publiku, stejně jako za jeho nepřetržitou pomoc mladým a začínajícím umělcům. Noc se Svavarem vás přivede do pekla a zpět a budete se celou dobu usmívat a smát." – Pete Uhlenbruch, australský hudebník a hudební blogger.

Indie rocková skupina The Rocketboys nedávno vydala své třetí album Certain Circles – „svátek bujného, vrstveného zvuku a stoupajících harmonií“ (KUTX 98.9FM). Jejich dynamické, expanzivní písně často přesahují kluby, ve kterých vystupují, a získaly výstižný popis The New York Times: „… zní to jako zesílená Death Cab pro Cutie melodiemi ve stylu Coldplay.“

Během celé kariéry Rocketboys byla jejich hudba využita v mnoha filmech, reklamách a televizních pořadech (zejména Glee, Private Practice a One Tree Hill)a tím ji představila novému publiku.

Nedávná minulost přinesla mnoho momentů, které nasměrovaly jejich kariéru, včetně spolupráce s producentem Grammy Joe Chiccarelli, obsazování celosvětových žebříčků iTunes se singlem „Viva Voce“, dvou zájezdů, které podpořily Thrice-frontmana Dustina Kensrue a vůbec první zahraniční turné v Německu.

MoOn Sherry vol. 23
22:00, Malá scéna

Vstupenky (Prodej v pokladně Paláce Akropolis)

Vstup zdarma.

TechEdit

DJs – 4BeCome1 vs. Twin – All Night Long

Nová klubová sezóna v paláci Akropolis je započata a s ní přichází i další díly pravidelné akce DJe 4BeCome1 z CRW DJs s názvem MoOn:Sherry. Říjnový díl, s pořadovým číslem 23 vychází na pátek 11.10.2019 a zabrousí do tvrdších odnoží elektronické hudby. Tech-house a Techno budou vládnout celou nocí. Jako hosta si 4BeCome1 pozval kolegu z crew, velmi aktivního DJe a producenta, kterým je TWIN. DJ Twin, jenž bude hostem tohoto večera, je velmi zkušený DJ a nadaný producent a promotér. Jeho pravidelná lodní veselice „I Love Techno Boat“ na parníku Tyrš, kterou úspěšně rok, co rok vyprodává je důkazem toho, že i akce dělá srdcem. Stejně jako hudbu. Své tracky vydává na labelech jako LW, Mosp, OneWay, nebo Licker a najít jste je mohli i na vyhlášených kompilacích Berlin Techno Esentials, Ibiza Summer 2019, Techno Esentials 11, či House Vibes. Za neuvěřitelných 20 let, co je na naší scéně, stihl mnoho. Už v roce 2000 vyhrál v tehdejších periodikách X-Mag a Bassline, které nás těšili na stáncích s novinami měsíc, co měsíc, demo měsíce a krátce na to, zakládá hudební portál Freeak.net. Který provozuje do dnes. Je zakladatel live projektu Prague Music Therapy, který bloudí na pomezí House music a Chillu a který kombinuje skvělé výkony doprovázejících hudebníků (vokál, perkuse, dechové nástroje) a jeho producentského umu. Hraje s NI produkty a několika mašinkami. Na jeho Tech-House/Techno set se moc těšíme. Rezident akce, DJ 4BeCome1 je aktuálně také více jak 20 let na naší scéně, také ho můžete velmi často slyšet v doprovodu živých hudebníků (dechové a perkusové nástroje) a také objel jako DJ naši republiku křížem krážem. Navštívil nepřeberný počet vyhlášených klubů, akcí a festivalů. Spolupracuje s mnoha organizacemi po celé ČR a aktivně podporuje mladé umělce na jejich cestě za vysněným cílem. Provozuje hudební informační portál, CRW DJs crew, je rezidentem několika klubů a podílí se na workshopech zaměřených na DJskou techniku, které realizuje na open air akcích. Párty MoOn:Sherry vznikla v roce 2015 jako volné pokračování pravidelné akce Retrospection:Night, kterou 4BeCome1 (dříve Ketan) pořádal také v paláci Akropolis už od roku 2010. Koncept Retro-night byl v té době plně vyčerpán, a tak bylo nasnadě akci pozměnit a pokračovat dále. Akce vždy byla zaměřená na DJe + live hudebníky, dvě stagee a různé hudební styly. Po zrušení produkce na Divadelním baru paláce Akropolis, akce zůstala pouze na jedné stagei – Malé scéně a u House/Techno music. Dnes má již 23. pokračování a je stále v oblibě. Akce začíná tradičně ve 22:00 a končí kolem 05:00, vstupné je 70,–.

 

PODVRATACI 2