ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

MASTELOTTO - RAINERI - KOLLAR
19:30, Velký sál

KO-MA-RA je nový hudební projekt bubeníka Pata Mastelotta (King Crimson, KTU, Toni Levin Stick Man,…), který bude mít premiéru během krátkého turné po Slovensku a Čechách v době od 14. do 19. listopadu 2014. Jde o rockovou, ambientní a elektronickou hudbu, která bude vznikat zčásti přímo na pódiu.

sestava: Pat Mastelotto – drums a electronics /USA/ David Kollar – guitar /SK/ Paolo Raineri – trumpet /IT/

PAT MASTELOTTO

je členem King Crimson od roku 1994 a objevuje se na více než 20 albech a v mnoha videoklipech této kapely. Také produkoval, editoval, mixoval nebo hrál na mnoha deskách King Crimson Projects. Mimo to se účastní jako host dalších projektů, v rámci kterých spolupracuje s takovými muzikanty jako jsou Jay Terrien, Cock Robin, bubeník Terry Bozzio, Mecac, Herd of Instinct, Tony Levin a the California Guitar Trio. Je členem progresivně experimentálních kapel TU (se spolukapelníkem z King Crimson Treyem Gunnem), KTU (Trey, Kimmo Pojhonen a Samuli Koshimen) a Tuner (kde tvoří duo s Markem Reuterem). V tomto duu už vydal 4 alba a pravidelně jezdí na turné. Součástí turné bylo vystoupení v Estonsku v roce 2007, ze kterého vzniklo živé album. Na jevišti je Tuner známo reinterpretacemi materiálů King Crimson, například píseň z roku 1984 „Industry“. V roce 2007 podpořil Mastelotto svou účastí na turné s The Flower Konga po Evropě jejich album The Sum Of No Evil. V roce 2008 byl zformován nový program King Crimson, jehož součástí byl i bubenický tým složený z Pata a Gavina Harrisona. Odehráli spolu 11 koncertů. Poté vystoupil v Kazanu, v Rusku, na festivalu Creation of Peace s Adrianem Belewem, Tony Levinem a Eddie Jobsonem. Následoval další nový projekt, HoBoLeMa s Levinem, Bozziem a Allanem Holdsworthem. Pat spolupracuje i s Reuterem a Levinem v triu Stick Men, které vydalo v roce 2013 již čtvrté album s názvem Deep. Je znám a vyhledáván i pro své vydavatelské a technické dovednosti, které prokazuje pokaždé, když je ve studiu. Ve studiu často spolupracuje s Digital Audio Work station.

DAVID KOLLAR

patří do generace mladých umělců, je kytaristou a skladatelem filmové hudby s jedinečnou hudební vizí, která absorbuje a reflektuje všechny styly hudby, přičemž si drží záviděníhodný individiualismus a odvádí vysoce kvalitní řemeslnou práci, která zasahuje od hudební kreativity až k velice mocné a hluboké muzice. Bývá pro svou uměleckou kreativitu kritiky nazýván „mladým Andy Warholem“. David do svých 29 let vydal 8 alb, zkomponoval hudbu k více než 18 filmům a vytvořil několik velmi originálních hudebních a trendových projektů, například Artrance – vystoupení s Andreou Ladanyi, Debris Company s Jozefem Vlkem a SpitFire Company z Prahy. David spolupracoval s muzikanty jako Eivind Aarset (Nils Petter Molvaer, Jan Bang, David Sylvian, Brian Eno, Dhafer etc), Gergo Borlai (Terry Bozzio, Scott Henderson, Scott Kinsey, Garry Willis, Nguyen Lee, Hiram Bullock, Hadrien Feraud…), Bjorn Charles Dreyes (Xplodin Plastix, Boschamas…), Lucie, Cechomor, Eternal Seeker, Baromantika, India Czajkowska, Tadeu sz Sud nik, Gunnar Geisse, Vladislav Delay, atd. Jeho poslední album THE SON /Syn/ bylo na předních příčkách v několik zemích /USA, FR, CZ, SK/. Album má v zahraničí velké úspěchy díky své originalitě ve hře na kytaru.

PAOLO RAINERI

spolupracoval s muzikanty různých stylů, od rocku po volnou improvizovanou hudbu, hrál například se Stefanem Battagliem, Junkfoodem, Berserkem, Blessed Beatem. Trumpeta Paola Raineriho je neuvěřitelným zdroj energie. Paolo používá elektroniku v reálném čase, vykresluje éterické a bohaté světy. Inspirován skandinávskou scénou nu-jazzu, vyvinul jedinečný osobní styl, který ale zahrnuje i jeho hudební kořeny.

 • THE HOUSE RANDEZ-VOUS DJs AlexT /FR, Dansi, Thomas
  house / tech-house

  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • DRUMY I NEDRUMY DJs Honey T & guests
  drum&bass / breaks / garage

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

 

KO-MA-RA - Paolo Raineri