ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

NOC DIVADEL
Spitfire Company & Saju Hari /UK FRAGMENTY POMOCI
20:00, Velký sál, Foyer, and Vestibul

Vstup zdarma

Po 17 představeních, která Spitfire Company odehrála během října v 6 zemích a na 2 kontinetech se skupina znovu předvede v jednom ze svých domovských divadel, v Paláci Akropolis.

Indický tanečník a choreograf Saju Hari dlouhodobě žijící a pracující v Anglii přijal pozvání Spitfire Company ke společné práci, která vyvrcholí 15. listopadu v programu Noci divadel. Saju Hari má za sebou několik spoluprací s choreografy světového významu. Úzce spolupracuje s dalším indickým choreografem žijícím v Anglii Akram Khanem či známou německou choreografkou Sashou Waltz. Pro Akram Khan Company a pro The Place pořádá Saju Hari různá masterclass a profesionální kurzy.

Členové Spitfire Company spolu se Saju Harim se budou zabývat jedním z témat „člověka v mezní situaci“, a to tématy pomoci druhému a ochrany sebe i druhého. Co to znamená někomu pomoci? Co znamená někoho ochraňovat? To jsou otázky, které budou základem pro společný tělesný výzkum.

NOC DIVADEL
Spitfire Company ► KREVETY ÁLA INDIGO
20:30, Velký sál

Vstup zdarma

Noc divadel, tango, vášeň, vůně, surrealismus a živá zpívající kreveta Cécile Da Costa!

Mohou být ženy krevetami? Co symbolizují krevety? Jedna zpívající a čtyři tančící dvounohé krevety se zpovídají ze svých hříchů, smutků, snů a pádů. Za doprovodu bandeonu a DJ elektronických beatů nabízejí svá svázaná těla, aby v nečekaných okamžicích vybuchl jejich krutý surrealný humor. Nic není tak vážné, aby nemohlo být zesměšněno. Vše zesměšněné a ponížené je hodno toho, aby bylo bráno vážně. Kabaret ovlivněný francouzskou kavárnou, portugalským fadó a argentinským tangem může začít.

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů.

„Skupina Spitfire Company patří beze sporu k nejzajímavějším a nejoriginálnějším tvůrcům fyzického divadla v České republice.“ (Marta Harazimowicz, Nový prostor)

„Za čtyři roky své dosavadní existence vyprodukovali na desítku inscenačních projektů a stali se jedním z nejvýraznějších – a možná i nejvýznamnějších – představitelů současného fyzického/pohybového divadla a performing arts u nás.“ (Vladimír Hulec, Divadelní noviny)

„Spitfire Company patří k nejvýraznějším domácím skupinám na pomezí fyzického divadla a „alternativní“ činohry v nejširším slova smyslu." (Vladimír Mikulka, Respekt)

NOC DIVADEL
Spitfire Company ► ANTIWORDS
22:00, Divadelní bar

Vstup zdarma

Antiwords je ovlivněno dílem Václava Havla především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, jenž během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv.

Podaří se performerkám překonat tento výkon? Ocitnou se v klaunské absurdní hříčce v mezní situaci odkazující na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty. Vypijou více piv než sládek Landovský. V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.

Kelly McCorkendale – DC Theatre Scene “Rafinované. Výjimečné. Neuctivé. Jednoduše geniální.”

Spitfire Company – Antiwords / influenced by Audience of Václav Havel from Spitfire Company on Vimeo.

Představení Antiwords obdrželo sukces léta Divadelních novin, cenu Projekt roku vyhlašovanou Festivalem Příští vlna/Next Wave a cenu za koncept na festivalu Skupova Plzeń.

koncept: Miřenka Čechová, Petr Boháč režie: Petr Boháč hrají/: Jindřiška Křivánková a Tereza Havlíčková hudba: Sivan Eldar, Karel Gott light design: Martin Špetlík, Robert Janč masky: Paulina Skavova

Ve spolupráci s Palácem Akropolis, Českou Ambasádou ve Washingtonu, festivalem Mutual Inspiration a Mezinárodním festivalem Nultý bod.

  • CABARET MANANA DJs Orisha & Pocoloco
    afro / latin / jazz

    22:30 Malá scéna
    Kč 50

Traffic Dance / Join The Revolution, foto: Heerečka Krevety á la Indigo, foto: Martin Mařák Krevety á la Indigo, foto: Mařák Martin Krevety á la Indigo, foto: Martin Mařák

 

Spitfire Company - Krevety a la indigo 2