ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

EUROCONNECTIONS ►
EINAR STRAY ORCHESTRA /NO + THOOLA /CZ
19:30, Velký sál

Když před dvěma a půl lety uhranul Einar Stray poprvé žižkovský Palác Akropolis, vystupoval ještě pod svým jménem. Pak mu ale došlo, že parta muzikantů kolem něj je pro jeho hudbu tak důležitá, že odhodil všechny ambice sólisty a v září už dorazí do Prahy pod hlavičkou Einar Stray Orchestra. Takto pojmenované vydá norské těleso i nové album Politricks a to jen dva týdny před svojí zastávkou v Čechách. Jinak jsou ale všechny ingredience písní čtyřiadvacetiletého talentovaného hudebníka stále na svém místě – jsou něžné, křehké i epicky klenuté a jeho magické postrockové písničkářství kreslí s pomocí rockových i symfonických nástrojů úchvatný třetí rozměr nálad, které posluchače obejmou a nepustí.

Einar Stray Orchestra vznikl z hudebníků, kteří mladíka pocházejícího z pobřežního městečka Sandvika na východě Norska doprovázeli na turné a předtím působili v Shimmering či Team Me. Stray s nimi po třech letech natočil nové album Politricks, které je připravené k vydání v polovině září letošního roku. O produkci desky se postaral Hasse Rosbach (Team Me, Moddi) a smíchal ho Nick Terry, anglický technik žijící momentálně v Oslu, který má za sebou zkušenosti z nahrávání s Libertines, Klaxons nebo Primal Scream.

Českým zástupcem bude na pódiu Paláce Akropolis pražská rocková skupina Thoola. Původně akusticko-folkový projekt zakládající dvojice se během posledních let rozrostl do pětičlené kapely a křehké folkové melodie vystřídalo flirtování s post-punkem a indierockem. Důsledkem přerodu jest aktuální eponymní debut z května tohoto roku, které si kapela vydala sama a písně z něj zazní také v Paláci Akropolis.
 • MM MUSIC DJ Mill
  minimal / tech-house

  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • LIVING ROOTS DJs Prag:matics & Saigon Project
  reggae / dubstep / drum&bass

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

 

Einar Stray Orchestra