ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

MLADÍ LADÍ JAZZ
PORTICO QUARTET /UK
19:30, Velký sál

AKCE! Pro diváky do 26-ti let prvních 25 vstupenek za 100,– Kč.

Po dvou letech se na festival Mladí Ladí Jazz vrací naši oblíbenci – britští Portico Quartet. Přestože je toto nu-jazzové uskupení složeno z poměrně mladých hudebníků, dokázalo již oslovit statisíce fanoušků po celém světě.

Portico Quartet je charakteristické zejména využitím Hangů, nástrojem, který spatřil světlo světa až v 21. století. Kvartet představuje pozoruhodný post-jazz, kombinuje world music, vážnou hudbu a jazz. Různost vlivů zasahujících do jejich hudby sahá od Debussyho, přes Stevea Reicha až k Milesi Davisovi.

Svou poslední desku představili pánové z Portico Quartet právě na festivalu Mladí Ladí Jazz. Na tomto albu jsou propojeny nové zkušenosti a vlivy. Oproti jejich dřívějšímu hudebnímu projevu je jejich hudba více elektronická, ovlivněná tvůrci převážně elektronické hudby jako jsou Burial či Mount Kimbie, případně zvukovými experimentátory typu Flying Lotus. Kapela Portico Quartet byla v roce 2008 nominována na prestižní cenu Mercury, vedle takových hvězd jako jsou například Radiohead či Rachel Unthank Hudba Portico Quartet je velice intimní, v kombinaci s elektrickými efekty navýsost individuální a jedinečná. V roli předskokana uvidíme kapelu Superpower.

 • STARDUST DJs Frock, Honey T, Mersi, Koobl, Feela & Volume Plus
  drum&bass / liquid

  22:30 Malá scéna
  Kč 60
 • STARDUST DJs Petr K, Mr Funky Machine feat Keytarman (keys), Bazooka Joe, Flyplender
  house / tech-house / techno

  22:30 Divadelní bar
  Kč 60

 

Portico Quartet