ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

EUROCONNECTIONS ►
ILLE /CZ - křest alba + special guest IT´S A MUSICAL /DE
19:30, Velký sál

Hosty slavnostního křtu budou Márdi (Vypsaná Fixa) a Jarda Švejdík (Priessnitz), ale také švédsko-německé duo It´s a Musical, které se v Praze představí poprvé.

19:30 – 20:15 It´s a Musical 20:30 – 22:00 Ille

Debutové album kapely ILLE “Ve tvý skříni” boduje jak u posluchačů, tak u hudebních kritiků. Deska už druhým týdnem vévodí žebříčku prodejnosti na Supraphonline.cz, na iTunes je aktuálně druhou nejprodávanější českou nahrávkou a v hitparádě IFPI patří do TOP 20.

Pilotní singl Holka ve tvý skříni v současné době zabodoval v hitparádě Evropy 2 i pražského Radia 1.

Hostem večera bude švédsko-německé duo It´s a Musical, které s iLLe spojuje hravost i chytré melodie. Ella Blixt a Robert Kretzschmar vydali společně již dvě alba u vydavatelství Morr Music. Mají za sebou turné se Sin Fang, Borko, Whitest Boy Alive, ale také sólové turné po Japonsku, kde se jejich nahrávky staly velkým hitem.

Napsali o Ille:

Musicserver/Jan Průša

“Kdo si všiml před lety EP ”V rekvizitách” a nebo sleduje i další tvorbu Olgy Königové, věděl, že v její skříni ošklivé věci nenajde. Ale až když ji pootevřete a dostanou se na světlo, zjistíte, jak moc krásné jsou…

Právě díky deskám, jako udělali ILLE, přestává být pop sprostým slovem, ale velmi příjemným společníkem. Milým, chytrým a hlavně opravdovým, bez blejskavýho alobalu,”

iDnes/ Ondřej Bezr

“zpěv Olgy Königové je podobného rodu jako třeba projev Lenky Dusilové, obě zpěvačky spojuje nejen nestylizovaný, přirozený výraz, ale i podobná barva hlasu. Se zvukem, který je dílem osvědčeného producenta Dušana Neuwertha a v němž se ladně doplňují folkrockově strunná aranžmá s jemně tepající elektronikou a teple syntetickými zvukovými prostory si tento zpěv vyloženě notuje.”

Koule.cz/ Josef Martínek

“Olga Königová a její pomocníci mají na svědomí (zatím) nejlepší české album roku 2013.”

 • JAM STREAM Live
  live groovy jazz & funk

  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • COLOURS DJs Sat & Click Joe
  house & minimal

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

 

Ille