ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

DISCONNEXION, VSPH, SIMPLE PLEASURE, host Performing Tomatoes
19:00, Velký sál

DISCONNEXION

„Naše kapela vznikla začátkem roku 2010 v Třebíči. Na hudební scéně se ale většina členů pohybuje zhruba tak 10 let, takže jsme se již znali z předchozích společných působení v jiných kapelách.“

SIMPLE PLEASURES

Simple Pleasures je šumpersko-olomoucká kapela, hrající jazz, latinu, funk a pop. Velkou část repertoáru tvoří původní skladby, nicméně hrajeme i množství převzatých písní a standardů. Díky širokému stylovému rozpětí jsme již za přibližně 13 let naší existence hráli na mnoha různých místech a festivalech: předskakovali jsme Elizabetch Lohringer Quartet, pravidelně hrajeme na Olomouckém půlmaratonu, také jsme se s naší skladbou zúčastnili soutěže v rámci festivalu Struny podzimu. Ústřední postavou Simple Pleasures je klávesista a zpěvák Ondřej Zicha, který také skládá většinu písní. V současné době jsou Simple Pleasures triem a jeho členy jsou: Ondřej Zicha – klávesy, zpěv / Petr Martinec – basová kytara / Martin Brauner – bicí.

VOLNÉ SDRUŽENÍ PŘÁTEL HUDBY

VSPH! Tato 4 písmena jsou neoriginální zkratkou poněkud „originálního“ názvu – Volné Sdružení Přátel Hudby. Toto „sdružení“ mladých muzikantů vzniklo na počátku roku 2007. „Hrajeme výhradně svou vlastní autorskou hudbu v anglickém jazyce. Naší snahou je být do jisté míry JINÍ a OSOBITÍ a zaujmout diváky především naživo svými "šílenými“ kreacemi. Náš hudební styl kombinuje prvky popu, funky a rocku, nicméně široký repertoár zahrnuje i prvky reggae a blues. Naše šestičlenné seskupení V S P H, obohacené o trumpetu, pozoun a klávesy vydalo v březnu roku 2011 své první album (složeno z 11 vlastních písní). V březnu následujícího roku došlo k vydání singlu Leave Behind, který se umisťoval na předních příčkách radiových hitparád. Zlomovým momentem byl pro nás duben 2012, kdy jsme se stali ABSOLUTNÍMI VÍTĚZI Radegast LÍHNĚ (soutěže kapel) a zvítězili jsme tak z celkového počtu 300 kapel z celé ČR a SR! Poté následovala letní festivalová šňůra, kde jsme měli tu čest vystoupit spolu s kapelami jako jsou: NO NAME, CHINASKI, MANDRAGE, CHARLIE STRAIGHT, WOHNOUT, AIRFARE, XINDL X a dalšími…a také si zahrát na našem doposud největším festivalovém vystoupení pro 30 000 lidí.

Léto 2011 / předskakování kapelám jako jsou: NO NAME, CHINASKI, ANNA K a NOVEMBER 2nd. Září 2011 / VSPH vyhlášeno na hudebním portále ROCK.CZ kapelou týdne. Prosinec 2011 / vydání našeho debutového klipu k písni TIME, který se s více než 21000 obdrženými hlasy umístil na 2. místě hitparády ALTERNATIVA TV! Březen 2012 / vydání SINGLU „Leave Behind“ společně se studiově-dokumentárním klipem. Duben 2012 / VSPH se z celkového počtu cca 300 kapel z ČR a SR stává ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM RADEGAST LÍHNĚ 2012 a vyráží na letní festivalou šňůru. Duben – září 2012/ Velké koncertní turné po ČR (hráli jsme s: CHINASKI, MANDRAGE, CHARLIE STRAIGHT, NO NAME, DESMOD, JANEK LEDECKÝ band, XINDL X, TOMÁŠ KLUS, WOHNOUT, ČECHOMOR, AIRFARE a dalšími…) září 2012 / doposud naše největší koncertní vystoupení pro 30 000 lidí (Radegast Den – za spoluúčasti kapel No Name, Charlie Straight, Chinaski, Mandrage a Wohnout)."

Složení: Jiří Kořínek – zpěv Roman Hoza – kytara, vokály Ondřej Žůrek – basa Tomáš Fábry – bicí Tadeáš Hoza – klávesy, vokály Adam Solař – trubka, vokály

 • SUNDAY DUBWISE Fyah Sound
  dub & dubstep

  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • ROCCAFLEX SOUND DJs Scarface, Angel Dawg & Herby Boy
  reggae dancehall

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

 

Disconnexion