ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

GABIN /IT
20:00, Velký sál

Filipo Clary a Max Botti na sebe poprvé výrazně upozornili předělávkou swingového hitu Doo-uap Doo-Uap, Doo-Uap, do nějž přidali špetku francouzského šarmu a nostalgie 30. let. Od jejího vydání uběhlo právě 10 let.

Nezanedbatelnou roli ve skladbách Gabin hrají hostující vokalisté, ať už dvojnásobná držitelka Grammy – jazzová zpěvačka Dee Dee Bridgewater, Ana Carril Obiols z Mano Negra, Chris Cornell ze Soundgarden, Edwyn Collins nebo China Moses, dcera Dee Dee Bridgewater. Na koncertech Gabin vystřídali již několik vokalistek. Od loňského roku s nimi vystupuje soulová diva Lucy Campeti.

V průběhu deseti let úspěšné kariéry se jejich skladby objevily i v televizních reklamách a seriálech jako Sex ve městě nebo Odpočívej v pokoji. A právě průřez tím nejlepším přijedou Gabin po dvou letech představit do Prahy

V jejich tvorbě je slyšet směs funku, soulu i jazzu, atmosféry ze starých filmů i plážové party v Latinské Americe. Hudební encyklopedie popisují tento styl jako jazz-electro-lounge-world hybrid. Prý je těžké ho zaškatulkovat, ale o to snadněji mu člověk podlehne.

Ještě před koncertem nabídneme možnost zúčastnit se workshopu s Gabin, dalšího dílu workshopů a konferencí, které se konají pod hlavičkou Music Class. Akce je určena domácím producentům a hudebníkům, ale i fanouškům Gabin, kteří se s kapelou chtějí před koncertem setkat v komorní přátelské atmosféře. Tentokrát bude řeč zejména o hudebním komponování, spolupráci s hostujícími vokalisty a práci se samply. Svoje zkušenosti Vám předají zakladatelé Gabin: Max Bottini a Fillipo Clary.

Vstup na workshop je zdarma, kapacita omezena. Zájemci se mohou hlásit o vstup na e-mailu musicclass (at) palacakropolis.cz.

Začátek workshopu v 18:00 Koncert od 20:00

 • SWING IMPERIUM feat. Mackie Messer & guests
  nu swing & global beats

  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • RADQOHSKI
  freestyle beats

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

 

Gabin