ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

WWS, FLAXA, PRVNÍ - POSLEDNÍ + host Schodiště
19:00, Velký sál

Soutěž FutureLine se od září představuje v nové podobě.

V jednotlivých soutěžních kolech se spolu utkávají o přízeň diváků vždy tři hudební seskupení.

Organizátoři soutěže FutureLine pak do každého soutěžního kola zvou jako hosta renomovanou kapelu, která svým vystoupením podpoří mladé začínající kolegy.

FutureFirstLine

Stejně jako dosud, vyjde z jednotlivých kol 1 vítězná kapela měsíčně, která si pro své fanoušky připraví vlastní koncert v některém z následujících měsíců ve stejném kalendářním roce, ve kterém odehrála základní kolo.

Po mnoha letech se pořadatelé rozhodli také pro změnu ve výši vstupného. Od září 2012 stojí vstupenka na základní kola FL (která slouží zároveň jako hlasovací lístek pro účastníky koncertu) 50,– Kč a na výherní koncert FFL 70,– Kč.

Ostatní informace naleznete na stránkách Muzikusu.

PRVNÍ – POSLEDNÍ

se zrodili v Praze v roce 2007. Jsou energickou kapelou se svérázným pohledem na svět. Tomu odpovídá i jejich nevšední poetika a hudební styl. Jsou divocí i tišší, blízcí vodám alternativního rocku.

Kapela pravidelně vystupuje zejména v pražských klubech. V roce 2010 natočila ve sklepích pod redakcí Respektu CD s názvem Satori. V září téhož roku desku míchá ve studiu 3Bees a s písní Jugoslávie se dostává do finále soutěže Radia Beat s názvem Naděje Beatu. Přibývá vystoupení na velkých koncertech a festivalech (Palác Akropolis, Rock Café, Malostranská Beseda, festival Vyšehraní…) a přibývá i fanoušků. V současnosti se První – Poslední chystají na natáčení nového alba.

Kapela hraje ve složení: bicí (Mirek), basa (Vojta), kytara (Martin), kytara a zpěv (Petr) a saxofon (Vojta).

FLAXA

Skupina Flaxa vznikla počátkem roku 2010 v Plzni a věnuje se autorským písním. V čele stojí zpěvačka Lenka Lászlová. Již koncem roku 2010 vzniklo promo CD se šesti songy a v současnosti se připravuje materiál pro novou desku. Skupina neúnavně vystupuje v klubech, na festivalech i soukromých večírcích. Nahrávky zazněly také v rádiích Český rozhlas Plzeň, Rockrádio a v soutěži Radia Beat Naděje Beatu obsadila v letošním finále čestné 4.místo. Současné složení: Lenka Lászlová: elektroakustická kytara, zpěv Miloš Laně: elektrická kytara, zpěv Vladimír Štuxa: baskytara Petr Mareš: bicí

WWS

Kapela vznikla v květnu roku 2005 ve složení Jan Richter – kytara, zpěv, Petr Richter – fagot, zpěv a Pavel Řezníček – bicí. V této sestavě působí dodnes ovšem doplněným postem basové kytary, který zastává Tomáš Macura. Kapela pravidelně koncertuje od roku 2006 napříč všemi možnými akcemi a má za sebou již několik desítek koncetů hlavně po severních Čechách, ale i po různých koutech ČR. Má již několik zkušebnových demonahrávek, jeden živák z Paláce Akropolis ze soutěže FutureLine a jedno studiové EP Atelier.

Hostem večera je SCHODIŠTĚ

 • CHILL OUT
  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • VIVA LA MUSICA! DJ Joke
  latin, afro-cuban & rare grooves

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

Schodiště, foto: Karel Šuster

 

První-Poslední