ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

ŽIŽKOV SOBĚ ►
Kulturně sportovní odpoledne v parku na vrchu Vítkov
13:00, Vítkov

Vstup zdarma

Akce proběhne v sobotu 11.6. na pražském Vítkově nedaleko památníku.Pro veřejnost budou připraveny jak sportovní tak výtvarné aktivity s možností zapojení návštěvníku všech generací.Od mamiminek s kočarky, přes mládež po seniory.Po celé odpoledne budou souběžně probíhat vystoupení a soutěže, do kterých se bude moci každý příchozí zapojit.Pojdme si tedy jednotlivá odvětví představit.

Začneme u závodů určeném pro in-line brusle, koloběžky, kola a dalši nemotorová vozítka.V paralelním závodě mužete změřit síly s libovolným protivníkém na dráze, která bude obsahovat různé překážky a nástrahy.Je pouze na vás jestli vyzvete stejně starého kamaráda, rodiče nebo kohokoliv jiného.Vitěz každého souboje dostane vždy odměnu.Druhý je závod na 7OO metrů s hromadným startem na jednotlivých prostředcích ve třech věkových kategoriích, do 12ti let od 13ti do 15ti roků a v katgorii od 16ti let výše.Specialní závod je vyhrazen maminkám či tatínkům s kočárky.

Uvidíme exhibice a workshopy v těchto sportech- FOOTBAGOVÉ umění nám představí čtyrnásobny mistr světa a evropy Honza Weber.Honzovo vystoupení je vysoce profesionální kombinací talentu a umění ukazující to nejlepší možné ze sportu Footbag (Hakisak). Ostatně přesvěčte se na jeho webu /…nzaweber.com a přijdte si užít jeho workshop.Další hvězda svého sportu se jmenuje Vašek Kroutil, který vlastí titul mistra Evropy 2010 v disciplíně YOYO.Tato druhá nejstarši hračka na světě si díky novému pojetí s kuličkovým ložiskem uvnitř získává celosvětovou popularitu.Neméně zábavné a atraktivní je házení FRISBEE,totální využití látajíciho talíře nám předvede úředující mistr ČR Jakub Koštel.Připraveny budou i skateboardové překážky s možností jamu s předními českými jezdci.Mimo to můžete využít streetballové hřište a naučit se s lektory základy hiphop a streetdace.

Ve stánku grafického studia Formstorm (/…ormstorm.net) nám profesionálové poradí jak pracovat s různými technikami pomocí airbrushe, sprejů,šablon či dalších prostředků.Mimo to si budete moci návrhnout desighn skate desky na připravené šablonu ve tvaru skatu s tím, že pět nejpovedenějších dostane opravdové prkno na které si tento návrh udělá.V rámci jednotlivých závodů a workshopů dostanete jako odměnu poukaz na facepainting, tedy malování obrazků na obličej.

Přijde si tedy aktivně užít sobotní letní den.Vyzkoušejte a naučte se nové sporty a činnosti v příjemném prostředí Vitkovského parku na našem Žižkově.

program:
13–00 start 13.00 – 16.00 paralelní závod (in-line, koloběžky, kola, skate) 13.00 – 17.00 sportovní exhibice a workshopy – footbag, frisbee, yoyo, skate, streetball a streetdance 16.00 – 17.30 závody s hromadným startem 17.3O vyhlášení výsledků, tombola a zakončení akce

Black Tape for a Blue Girl (USA)
19:30, Velký sál

Black Tape for a Blue Girl je americká skupina, založena v roce 1986 Samem Rosenthalem. Kombinuje v sobě prvky gotiky a neo-clasické muziky. Jejich hudba je popisována jako zvuková směs analogových syntezátorů a starých nástrojů (skutečných i syntetizovaných) spolu s mužskými a ženskými éterickými vokály. Lyrické texty jsou z dílny zakládajícího člena Sama Rosenthala, zkoumá v nich silné emoce izolaci, ztrátu, žárlivost, a vášeň.

Legendární dark wave formace Black Tape For A Blue Girl v letošním roce slaví čtvrtstoletí fungování, které oslaví krátkou evropskou šňůrou, při které bude jednou ze tří zastávek i jejich milovaná Praha. Trojice, vedená zakladatelem legendárního labelu Projekt records Samem Rosenthalem, která ve své tvorbě mísí rané nálady The Cure, melancholii Cocteau Twins, tajemný chlad cold wave francouzských hrdinů 80. let a v poslední době i kabaretně divadelní gesta výmarského Německa a rozmařilé Paříže, vystoupí v Praze v sobotu 11. června v pódiu Paláce Akropolis.

Black Tape For A Blue Girl, neustále se proměňující kapela se zcela unikátním rukopisem principála Sama Rosenthala, vznikla v roce 1986. Konzistentní prvkem formace je vizionář zakladatel a skladatel Sam Rosenthal, který spolu se zpěvákem Oscarem Herrerou a multiinstrumetaliskou Allan Kraut překvapili tehdy špinavým rockem žijící americkou rockovou scénu zcela unikátní debutovou deskou The Rope, která byla absolutním žánrovým protikladem. Táhlé analogově elektronické plochy, éterický hlas Oscara a řady hostujících doprovodných zpěvaček, jemné perkuse, basová kytara a jen tu tam ostřejší rockový nápřah s kytarou a bicími. To byly trumfy, které zabraly a i díky úspěchu první desky se rozpohybovala druhá Samova aktivita, vydavatelství Projekt records. To mělo být zpočátku pouze platformou pro vydávání vlastní muziky, k dnešnímu dni ale registruje více než 250 vydaných titulů například od Steve Roache, Vidny Obmany, Voltaira, Lycie případně dark wave legendy Attrition.

Koncem osmdesátých let nabrala kariéra Black Tape For A Blue Girl, ale i Projekt records vyšší obrátky. Alba Mesmerized by the Sirens, Ashes in the Brittle Air, A Chaos of Desire a This Lush Garden Within vyšla v rychlém sledu a potvrdila vysoký standard nasazený debutem. První změna přichází s deskou Remnants of a Deeper Purity, na které získala velký prostor houslistka Vicki Richards. Ta pomohla zhmotnit Samovi éterické vize poprvé také na pódiu. Není divu, že album se stalo nejprodávanější deskou souboru. Samovi narostly křídla, vznesl se a přistál v kulturou přetékajícím Brooklynu, kde sídlí dodnes. Díky přemístění na druhou stranu Ameriky se zpřetrhalo Samovo doposavad pevné umělecké pouto se zpěvákem Oscarem Herrerou, aby se další zpěvák objevil napevno v sestavě kapely v podobě Athana Maroulise (dříve z industriálně elektronických Spahn Ranch) teprve s poslední deskou 10 Neurotics.

To jsme ale přeskočili pro Čechy velmi zajímavou desku The Scavenger Bride s momentkami ze staré Prahy v bookletu, která je myšlenkově protkaná odkazy k Franzi Kafkovi. V posledních letech se v Samovi probudila silná láska ke kabaretní hudbě. Nejdříve jí ventiloval ve vedlejším projektu Revue Noir s Nicki Jaine, na poslední desáté řadové desce 10 Neurotics pronikl kaperet i do samotného soundu Black Tape For A Blue Girl. Velkým pomocníkem se stal sám Brian Viglione z The Dresden Dolls, jehož bicí, Samova akustická kytara a řada spolupracovníků dalšícmi akustickými instrumenty posunuli sound kapely do novějších, řekněme rockovějších rovin. Kritika se mohla zbláznit nadšením: „10 Neurotics není ani tak albem jako moderní rockovou operou, která vládně temnou a tajemnou atmosférou“ – The Deli Magazine, Brooklyn NY; „Současná rockovější podoba Black Tape For A Blue Girl má něco z poetiky Toma Waitse nebo Serge Gainsbourga – směsici divné krásy, ponuré tmy, odporu a dekadence" – JimSullivan.com, Boston; "Bystrý pozorovatel lidského chování, to je Sam Rosenthal, který na novince otevírá témata spojená s lidskými vášněmi ukrytými pod povrchem, hnacím motorem Black Tape po celou jejich kariéru“ – Big Takeover Magazine.

Dark Wave kabaretní trio Black Tape For A Blue Girl k nám zavítá do paláce Akropolis v tříčlenné sestavě, kde vedle Sama za elektronikou se představí ještě zpěvák Athan Maroulis a kytaristka a zpěvačka Valerei Gentile (předtím Cruxshadows, dnes cyberelektroničtí Angelspit).

Vybraná diskografie: 1986 The Rope 1991 A Chaos of Desire 1996 Remnants of a Deeper Purity 2002 The Scavenger Bride 2004 Halo Star 2009 10 Neurotics

Více informací o kapele najdete na: /…luegirl.com/ /…forabluegirl

Video: /…be.com/watch?… – klip se skladbě The Pleasure In The Pain /…be.com/watch?… – živá podoba klasiky Remnants Of A Deeper Purity

 • CABARET MANANA DJs B-Fly & Pocoloco
  latin jazz & funk

  22:30 Malá scéna
  Kč 30
 • Retrospection Night - DJs Ketan & guests
  house

  22:30 Divadelní bar
  Kč 30

 

Exhibice na Vítkově