ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

]]>

zpět na program

předchozí dennásledující den

 

Mono
19:00, Velký sál

Popáté v Praze. A z toho počtvrté v Akropoli. Japonské kvarteto Mono, které si české fanoušky získalo naléhavou a hypnotickou instrumentální hudbou, se představí 4. dubna 2010 v Paláci Akropolis. Mono si Prahu sami zvolili jako poslední zastávku svého aktuálního evropského turné, v roli předskokana se navíc na výslovné přání kapely představí domácí duo SaDE.

Už od svých začátků v roce 1999 si Mono tvrdošíjně razí vlastní cestu. Jejich zvuk kombinuje prvky ambientní a scénické hudby s gejzíry sonické výbušnosti. „They are not heavy like Black Sabbath. They are heavy like Beethoven,“ říká se o nich. Skladby Mono mají křehkost Low, zasněnou psychedelickou vůni My Bloody Valentine, ale také ostrou syrovost Neurosis. Kvarteto nepoužívá zpěv a na koncertech s fanoušky komunikuje výhradně hudbou, přesto (nebo právě proto) je zážitek z živých vystoupení Mono nezapomenutelný. Zatím poslední studiová deska nazvaná příznačně „Hymn To The Immortal Wind“ z roku 2009 je jako dokonalý soundtrack k japonským samurajským filmům: poetická tichá krajina, kterou ale náhle protne zoufalý výkřik…

Mono si jako předkapelu zvolili pražské heavy rockové duo SaDE, koncert začíná v 19.30. Lístky jsou v předprodeji za 400 Kč, na vstupu budou o 100 Kč dražší.

 • SUNDAY DUBWISE DJs Coltcharam & Phanta Rei
  dub

  22:30 Malá scéna
  Vstup zdarma.
 • PROSOUND SYSTEM - DJ General Kryshpeen & MC Dr.Kary
  reggae dancehall

  22:30 Divadelní bar
  Vstup zdarma.

 

MONO